حجت‌الاسلام مبلغی با اشاره به اهمیت انتخاب اصلح در بهبود رشد اقتصاد و زندگی اجتماعی جامعه، گفت: لرستان ﺳﺮﺷﺎر از ظرفیت‌های مهم انسانی، استعدادهای ﻣﻌﻨﻮی و ﻣﺎدی و ﻣﻨﺎﺑﻊ طبیعی غنی است.

به گزارش خبر افلاک محمدرضا مبلغی ، با اشاره به اهمیت انتخاب آگاهانه و اصلح، اظهار داشت: انتخابات یک ارتباط بسیار نزدیکی با سرنوشت خود ما دارد، همان‌طوری که انسان به صورتی انتخاب‌گر آفریده‌شده و به عبارتی در همه عرصه‌های زندگی انتخاب‌گر است، بر اساس آن جواب را نیز دریافت خواهد کرد.

وی افزود: وقتی یک دانش‌آموز انتخاب می‌کند که حتماً در کنکور رتبه بالایی بیاورد، در این راستا تلاش می‌کند و به نتیجه مربوط به انتخاب خود یعنی موفقیت می‌رسد و یا دانش‌آموزی که تنبلی را انتخاب می‌کند، او نیز نتیجه مربوط به خود یعنی عدم موفقیت خواهد رسید.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات مختلف در کشور، عنوان کرد: انتخابات در زندگی انسان در جامعه نقش‌آفرینی می‌کند زیرا زندگی سیاسی ما جدای از زندگی اقتصادی، فرهنگی و جنبه‌های دیگر زندگی ما است.

وی تصریح کرد: وقتی نسبت به مسائل سیاسی در کشور بی‌تفاوت هستیم نمی‌توانیم در وضعیت فرهنگی و اقتصادی اهمیت دهنده باشیم، این‌ها همه به هم متصل هستند، انتخاب اصلح علاوه بر آن‌که درزمینهٔ سیاسی تأثیرگذار است، درزمینهٔ های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… نیز تأثیرگذار خواهد بود.

مبلغی گفت: انتخابات مسئله بااهمیتی بوده چراکه مشارکت در سرنوشت خود ما است که جمعی از افراد جامعه باهم تصمیم می‌گیرند، هرچند فرداً فرد رأی می‌گیریم، ولی سرنوشت با این آحاد رقم می‌خورد.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: با توجه به مسئولیت اجتماعی که در جامعه نسبت به هم و برای خودمان داریم بایستی در انتخابات شرکت کنیم و علاوه بر مشارکت بالا در انتخاب، فرد اصلح را انتخاب کنیم که جامعه‌ای روبه‌جلو داشته و الگویی برای دیگران باشیم.

وی با اشاره به‌ضرورت انتخاب آگاهانه، اظهار داشت: باید دقت کرد که انتخاب ما دقیق و صحیح باشد چون اشتباه و خطا وجود دارد، مثلاً یک نفر بیاید عوام‌فریبی کند و شعارهای پوپولیستی بدهد و طوری القا کند که اگر او بیاید بهشت برین می‌شود درحالی‌که واقعیت غیرازاین شعارها است.

مبلغی یادآور شد: اگر آسیبی از ناحیه برخی از انتخاب‌ها دیده‌ایم به دلیل این است که در انتخاب خود عجله کرده و دقت درستی نداشته‌ایم، پس ما باید برای عبور از اشتباهات، در این راستا تحقیق و تفحص لازم را انجام دهیم و آگاهانه انتخاب کنیم.

 نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات در درون خود، امید و نشاط را به همراه دارد، اگر انتخاب نباشد و برای مردم احساس شود که گزینه‌ای بر آن‌ها تحمیل‌شده مثل نظام‌های دیکتاتوری، امید و نشاط از جامعه رخت برمی‌بندد و روحیات منفی برای مردم القا می‌شود.

وی بیان کرد: مردم اگر احساس کنند رای شان مؤثر است و نتایج آن را مشاهده خواهند کرد، به آینده امیدوار خواهند بود و مشارکت خود را در تمام صحنه‌ها بالا خواهند برد، در نظام‌هایی که دموکراسی وجود دارد، همچون جمهوری اسلامی ایران که از دو عنصر جمهوریت و اسلامیت برخوردار است، مردم در سرنوشت خود شریک هستند و با انتخاب صحیح و درست می‌توانند نتیجه مطلوب آن را دریافت کنند.

 مبلغی گفت: بنیان‌گذار بزرگ انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) فرمودند که مردم بایستی سرنوشت خود را تکمیل کنند، رأی مردم حرف اول و آخر می‌زند؛ رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر این مسئله تأکیددارند که مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح در انتخابات بسیار مهم و ضروری است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان با اشاره به اینکه امیدآفرینی کلید مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است، خاطرنشان کرد: ما در استانی قرار داریم که دارای ظرفیت‌ها عظیم انسانی بوده که برخی از آن‌ها دارای مسئولیت‌های مهمی در سطح کشور هستند، استعدادهای ﻣﻌﻨﻮی و ﻣﺎدی در این دیار بسیار است، جوانان ارزشمندی داریم که آینده‌سازان ما می‌باشند، ظرفیت منابع طبیعی غنی و خاک حاصلخیزی که چه در سطح استان و چه در شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان موجود است بسیار حائز اهمیت می‌باشد هرچند تابه‌حال از آن خوب استفاده‌نشده است که بایستی نهایت استفاده را در این راستا داشت.

وی گفت: با انتخابی اصلح، آینده‌ای آباد در انتظار لرستان و کشور خواهد بود، چراکه با توجه به این قابلیت‌ها قطار پیشرفت و آبادانی با سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک