ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری امروز شنبه از ساعت ۸ صبح آغاز شد.

به گزارش خبر افلاک پنجمین روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم از ساعت ۸ صبح امروز شنبه در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران آغاز شد. 

علی لاریجانی ثبت نام کرد

در دقایق نخستین روز پایانی ثبت نام؛ علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت نام کرد و رسما داوطلب حضور در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم شد.

وی پس از ثبت نام اظهار کرد: عده ای به دنبال تجزیه مردم هستند؛ امروز مسئله مهم ایجاد وفاق است که در پی آن توسعه کشور میسر می شود. سیاست خارجی کشور هدفش باید تسهیل روابط خارجی در جهت توسعه اقتصادی کشور باشد. عده‌ای فقط به دنبال تجزیه هستند که نهایت بی هنری است. هنر آن است که گام ها در طریق وحدت بیشتر و تحمل و مدارا در جهت ایجاد اراده  قوی تر در مسائل کشور باشد.

لاریجانی ادامه داد: جهش تولید نیازمند تعادل در صحنه بین المللی است نه این که اقدامی انجام شود که مردم هزینه آن را از سفره خود بدهند. حکمرانی مطلوب در گرو شعار کم تر و عقلانیت اثربخش و قدرت اجرایی قوی است. حل مسائل پیچیده بین المللی نیازمند افراد کار بلد است که بدون دستپاچگی زمام امور دیپلماتیک را از دست بد اندیشان خارج کنند. مسئله امروز ایران نه با اقدامات نمایشی پوپولیستی، نه با کلید جادویی و نه با سوپمن بازی قابل حل است!

روز پنجم؛ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ محسن هاشمی صبح زود در ستاد انتخابات کشور

آغاز زودهنگام محسن هاشمی برای رسیدن به پاستور

محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران صبح امروز شنبه با حضور در وزارت کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. 

محسن هاشمی بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: جهانگیری به من گفت ثبت‌نام کنم؛ من و جهانگیری رایزنی کردیم. وی در جبهه اصلاحات ایران بیشترین رای را آورد و در دولت فعلی و دولت‌های گذشته تجربیات زیادی داشته است. براساس مشورت به من گفت که مناسب است ثبت‌نام کنید. متاسفانه ملت ایران جنگ اقتصادی سختی را تحمل کردند، اما با همه فشارها امیدهایی برای پایان تحریم ایجاد شده است، زیرا تحریم کنندگان به شکست فشار حداکثری اعتراف کردند و باید گفت این وضعیت به اتمام جنگ تحمیلی شباهت دارد، با این تفاوت که ما در حوزه های دیگر وضعیت بهتری داریم.

روز پنجم؛ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ محسن هاشمی صبح زود در ستاد انتخابات کشور

وی ادامه داد: در دوران آیت الله هاشمی با شعار سازندگی بسیاری از مشکلات حل شد و این روند در مقطع فعلی نیز امکان‌پذیر است. برنامه ما با عنوان دولت رفاه و عدالت طراحی شده است و من فکر می کنم ما باید به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشیم تا بتوانیم در کوتاه مدت مشکلات را برطرف کنیم و به رشد لازم برسیم، در این راستا باید رانت زدایی و برقراری عدالت را در اولویت خود قرار دهیم.

هاشمی در پاسخ به سوالی پیرامون ائتلاف اصلاح طلبان و ثبت نام علی لاریجانی در انتخابات گفت: ما نسبت به انتخاب گزینه اصلح بعد از تایید صلاحیت ها اقدام می کنیم.

هاشمی با بیان اینکه از نظر شورای نگهبان در مورد تایید صلاحیت ها تبعیت خواهیم کرد، گفت: بنده به عنوان یک اصلاح طلب میانه رو فعالیت سیاسی خود را انجام می دهم. درباره نامزدهای دیگر اظهارنظر نمی کنم بعد از اعلام اسامی نامزدهای نهایی درباره گزینه ها صحیت خواهیم کرد

باز هم یکی از وزرای احمدی‌نژاد آمد

صبح شلوغ وزارت کشور با آمدن سید شمس الدین حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی و وزیر اقتصاد محمود احمدی‌نژاد شلوغ‌تر هم شد. او نیز  برای برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ وارد ستاد انتخابات شد و نام خود را ثبت کرد.

شمس الدین حسینی نامزد انتخابات ریاست جمهوری بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: حتما جمهوری اسلامی ایران دستاورد‌های فراوانی داشته، اما کاستی‌های فراوانی نیز وجود دارد که چشمگیر‌ترین آن‌ها در اقتصاد است. به عنوان دانش آموخته اقتصاد احساس کردم این شانس و گزینه باید جلوی روی مردم باشد که یک مدیر اقتصادی و اقتصاددان را به عنوان مسئول اجرایی کشور انتخاب کنند.

روز پنجم؛ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ اِستارت زودهنگام محسن هاشمی برای رسیدن به پاستور/ مشکلات امروز با سوپرمن‌بازی حل نمی‌شود!

وی ادامه داد: مقامات سیاسی و سیاسیون که اغلب فاقد دانش و تجربه لازم در عرصه اقتصاد هستند. من آماده ام به عنوان یک سرباز در خدمت مردم کشورم باشم و برخی مشکلات را اصلاح کنم. طی ۱۰ سال گذشته شاهد هیچگونه رشد اقتصادی نبودیم. ما هر سال کشور را با بدهی بیشتر اداره می‌کنیم. سرعت گردش نقدینگی به کمتر از ۱ رسیده است.

وزیر سابق اقتصاد اظهار کرد:  درآمد سرانه ملی از ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به کمتر از ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است و سفره مردم روز به روز در حال کوچک شدن است. هدف اصلی من اصلاح روندهایی، چون کندی رشد اقتصادی، اصلاح نابرابری توزیع درآمد، اصلاح نقدینگی و اصلاح نظام تامین مالی است. در کنار تکمیل برنامه هایی، چون هدفمند کردن یارانه‌ها و تامین مالی مسکن مهر مردم ایران بایستی در ثروت و درآمد ایران سهیم باشند بنابراین به دنبال این هستیم که صنعت نفت را از ملی شدن به مردمی شدن تبدیل کنم تا مردم سهامدار آن باشند. آنکه می‌تواند آفتاب را بیرون بیاورد شمس یعنی شمس الدین حسینی است.

آقای دکتر هم آمد

مسعود پزشکیان وزیر بهداشت دولت اصلاحات هم قبل از ساعت ۹ خود را به میدان فاطمی رساند و وارد وزارت کشور شد و رسما داوطلب حضور در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم شد.

وی بعد از ثبت نام گفت: من کاندیدای پوششی جهانگیری نیستم و با قدرت در صحنه خواهم بود. اما اگر در جبهه اصلاحات آن هم اصلاحات به معنای وحدت، همصدایی و همدلی، نیروهایی که هستند به صحنه بیایند، در نهایت آن نظر مردم است که تعیین‌کننده است.  اگر اقبال به فردی بیشتر از نفر دیگری باشد، باید به نفع آنکه رایش بیشتر است کنار رفت.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمام امکاناتی که در کشور و حتی خارج از کشور داریم برای معضلات موجود راه حل ارائه دهند تا مشکلات را از بین ببرند  بدون دانش، علم و آگاهی هر تصمیمی در این مملکت بگیریم منجر به چیزی خواهد شد که الان با آن مواجهیم.

روز پنجم؛ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ اِستارت زودهنگام محسن هاشمی برای رسیدن به پاستور/ مشکلات امروز با سوپرمن‌بازی حل نمی‌شود!

 وی تصریح کرد: باید بدانیم در این مسیر بدون مشارکت و تعامل با مردم امکان برون‌رفت از مشکلات وجود ندارد باید باور کنیم که کشور را همه کسانی که ایرانی هستند می‌توانند اداره کنند و این ایران است که با قومیت‌های مختلف رنگ ها، زبان ها و گویش های مختلف هستند که کشور را درست کرده‌اند بدون اینها و با اتکا به یک جناح و یک دسته امکان اینکه از این وضعیت خارج شویم وجود ندارد.

پزشکیان با تاکید بر اتکا به مردم و با مردم بودن اظهار کرد:  فقط اتکا به مردم می‌تواند مشکلات را حل کند و برای این کار چاره‌ای نداریم جز اینکه روند تفرقه و اختلافات موجود در کشور، تنش داخلی و تنش با همسایگان را از بین ببریم. نمی‌شود با دعوا و تنش به فکر توسعه و آینده کشور بود.

 دبیر شورای عالی فضای مجازی هم وارد شد

سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی امروز (شنبه ۲۵ اردیبهشت) با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.  

 فیروزآبادی پس از ثبت نام با اشاره به اینکه به پلتفرم های داخلی معتقد هستم؛ گفت: «به طور عام هیچ وقت از فیلرتینگ دفاع نکردم معتقدم باید در فضای مجازی همانند فضای فیزیکی حدود و قلمرو ایران و ایرانیت و انقلاب اسلامی مشخص باشد. به پلتفرم هایی که نسبت به ما تعهدی ندارند و سایت ها و عکس هایی را حذف می کنند؛ اعتقاد نداریم اما در عین حال کشور نمی تواند بدون پلتفرم خارجی باشد. تا اینستاگرام داخلی نداشته باشیم معتقد به فیلتر اینستاگرام نیستم. 

روز پنجم؛ ترافیک سیاسیون برای ثبت‌نام/ وقتی جهانگیری به هاشمی می‌گوید تو ثبت‌نام کن/ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ مشکلات با سوپرمن‌بازی حل نمی‌شود!

وزیر راه روحانی در راه پاستور

ساعت ۹:۲۵ صبح بود که عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی برای ثبت نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد و رسما داوطلب حضور در انتخابات ریاست جمهوری شد.

وی در بیانیه انتخاباتی خود پس از ثبت نام تصریح کرد: عدالت، آزادی و رقابت منصفانه وجه‌های یک حقیقت واحد به نام توسعه‌اند. اگر از حکمروایی خوب سخن به‌میان می‌آید و یا از شفافیت، مبارزه با فساد و مشارکت شهروندان سخن گفته می‌شود، هیچ‌کدام در غیاب این سه اصل قابل دسترسی نیستند. جامعه مدنی، توسعه نهادهای مردم نهاد، فعالیت‌های سیاسی و حزبی، و یا حرفه‌ای و صنفی و هم‌چنین سندیکاهای کارگری همه در سایه‌ی عدالت، آزادی و رقابت قابل دستیابی هستند. و من برای تحقق این سه هدف پا به این میدان گذاشته‌ام و هر سه را در چارچوب قانون اساسی تعهد می‌کنم.

روز پنجم؛ ترافیک سیاسیون برای ثبت‌نام/ وقتی جهانگیری به هاشمی می‌گوید تو ثبت‌نام کن/ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ مشکلات با سوپرمن‌بازی حل نمی‌شود!

مصطفی کواکبیان هم ثبت‌نام کرد

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری ساعت یازده امروز شنبه با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت نام خود برای انتخابات ریاست جمهوری  سیزدهم انجام داد.

روز پنجم؛ ترافیک سیاسیون برای ثبت‌نام/ وقتی جهانگیری به هاشمی می‌گوید تو ثبت‌نام کن/ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ مشکلات با سوپرمن‌بازی حل نمی‌شود!

وقتی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس هم به پاستور فکر می کند

علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور نام خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت کرد.

زاکانی بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: تصمیم من تا دیروز برای نیامدن بود اما آرایش جدیدی در صحنه رقابت شکل گرفته است، تمام نمادهای فساد، اشرافیت سیاسی و ناکارامدی به هم به میدان آمده اند و سودای دولت سوم روحانی را دارند. منطق وحدت را پذیرفتم؛ آمده‌ام که شبکه فساد و نفوذ را به زمین بزنم. مشکلات کشور با تصمیمات ۲۰دقیقه‌ای حل نخواهد شد.

روز پنجم؛ ترافیک سیاسیون برای ثبت‌نام/ وقتی جهانگیری به هاشمی می‌گوید تو ثبت‌نام کن/ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ مشکلات با سوپرمن‌بازی حل نمی‌شود!

لشکرکشی ضرغامی و رفقا

سید عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم امروز با همراهی تعدادی از هواداران خود به وزارت کشور آمد و در ستاد انتخابات نام خود را ثبت کرد و رسما داوطلب حضور در انتخابات ریاست جمهوری شد.

روز پنجم؛ مسافران پاستور در صف ثبت‌نام/ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ وقتی جهانگیری به هاشمی می‌گوید تو ثبت‌نام کن/ مشکلات با سوپرمن‌بازی حل نمی‌شود!

بر اساس اعلام سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور تا پایان روز چهارم ثبت نام ۳۰۴ نفر از شخصیت های سیاسی، نظامی، مسئولان کنونی و سابق و نیز شهروندان عادی داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم شده‌اند. به نظر می رسد با تاکید موسوی مبنی بر عدم تمدید فرصت ثبت نام امروز، تالار وزارت کشور روز پرهیاهو و مهمی را تجربه خواهد کرد.

در حال تکمیل…

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان