ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری امروز جمعه از ساعت ۸ صبح آغاز شد.

به گزارش خبر افلاک ، چهارمین روز از ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم از ساعت ۸ صبح امروز جمعه در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران آغاز شد. 

حدود ۴۷ برنامه ملی تحول آفرین دارم

چراغ اول ثبت نام های روز چهارم را سردار علیرضا افشار فرمانده سابق سازمان بسیج مستضعفین و قائم مقام وزیر کشور دولت دهم در ساعت ۹ روشن و با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت نام خود را نهایی کرد.

سردار علیرضا افشار قبل از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در مقابل وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: به صورت مستقل وارد انتخابات شده ام. حدود ۴۷ برنامه ملی تحول آفرین دارم که هفت الی هشت سال بر روی آن کار شده و نام دولتم با مردم برای مردم است.

افشار درباره برنامه اقتصادی خود بیان کرد: در حوزه اقتصادی یکی از طرح هایش درباره اشتغال است، چون هر چه جلوتر می‌رویم با کوچک سازی دولت و اتوماسیون دستگاه‌های صنعتی و فضای مجازی افراد بیکار به جامعه اضافه می شوند. برای مشاغل خرد و خانگی برنامه مفصلی داریم.

وی درباره احتمال کنار کشیدن خود در صورت حضور رئیس قوه قضائیه در انتخابات گفت: در صورت حضور رئیسی در خدمت و در کنار وی هستم.

روز چهارم؛ ثبت‌نام داوطلبین ریاست جمهوری آغاز شد

آقای انرژی اتمی هم ثبت‌نام کرد

فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی هم ساعت برای ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ساعت ۹:۵۵ وارد وزارت کشور شد و نام خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مثلا از جناح اصلاح طلب یا اصولگرا وارد عرصه انتخابات شده است یا نه، ادامه داد: این‌ها دیگر تمام شده است.

عباسی در پاسخ به این پرسش ایرنا که آیا با آمدن آیت‌الله رئیسی کنار می‌کشید یا نه گفت: مگر قرار است آقای رئیسی بیاید؟ چه ضرورتی دارد کنار بکشم؟ کنار کشیدن کلمه غلطی است. همه باهم همراهیم تا کشور را با مردم اداره کنیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولتی که مبلغ آن هستم، نخبگانی نام دارد و شعار ما “بازگشت به مردم با صداقت” است. مناسبات جدید جهانی با توجه به گسترش فضای مجازی در حال شگل گیری است و مرز‌های جغرافیایی دچار تغییر شده است بنابراین لزوم ایجاد محاسبات و قطب بندی جدید شکل گرفته است و مقررات هم در آینده تغییر خواهد کرد.

وی ادامه داد: در این زمان ما به دلیل بنیان‌های ایدئولوژیکی و دفاعی به یک قدرت منطقه‌ای و نوظهور تبدیل شده ایم، اما از نظر اقتصادی و مسائل فرهنگی از نظر داشتن قوانین مدونی در حوزه قضایی و قانون‌گذاری در حدی نیستیم که بتوانیم تمدن سازی نوین اسلامی را رقم بزنیم.

رءیس سازمان انرژی اتمی در دولت نهم گفت: در شرایط جدید باید دولت جدید حتما با تکیه بر توان داخلی و نگاه به ظرفیت‌های داخلی و دیپلماسی فعال، گفت‌وگو برای حل مشکلات در حوزه سیاسی و اتکا به خداوند متعال و پیگیری نظریه مقاومت و توام با نظریه میدان با نظریه گفت‌وگو عمل کند.

روز چهارم؛ ثبت‌نام داوطلبین ریاست جمهوری آغاز شد

عباسی خاطرنشان کرد: برای این که بتوانیم در مناسبات جهانی دخالت کنیم و تاثیرگذار باشیم، باید از انسجام داخلی برخوردار باشیم. دولت نقش مهمی در برقراری انسجام داخلی دارد و ارتباط تنگاتنگی با مجلس خواهیم داشت. دولت آینده با مشورت مجلس از حضور نخبگان و بخش خصوصی استفاده خواهد کرد. ما از ظرفیت‌های مجلس، دولت، بخش خصوصی، اصناف و سمن‌ها و نهاد‌های مردم‌نهاد برای عبور از این برهه استفاده خواهیم کرد.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآورشد: ما نیاز به بازطراحی سیستم و سازکار دولت داریم ما باید همدل و همراه باشیم و در چارچوب قانون اساسی تلاش کنیم همه علایق و سلایق سیاسی در چارچوب نظام برای حل مشکلات کشور بیشتر از گذشته وارد عرصه شوند به مردم ایران اطمینان کنیم چرا که مردم شایسته عزت بیشتری هستند.

وی گفت: من نیامدم با کسی رقابت کنم و به نفع کسی کنار بروم من همراه سایر داوطلبان هستیم که تایید شورای نگهبان را اخذ کرده باشند. اگر شورای نگهبان با توجه به سوابق مدیریتی و اجرایی و علمی اینجانب را تایید کند و جزو افرادی باشم که به مردم معرفی شوم، فرصت دارم که حرف‌های خود را بزنم و معنی ندارد که به نفع یا ضرر کسی کنار بروم.

عباسی درباره احراز صلاحیت خود گفت: صلاحیت من رد نخواهد شد، شاید احراز صلاحیت برای پست ریاست جمهوری نشود. این به تشخیص شورای نگهبان براساس قانون است. من از همه کاندیدا‌ها دفاع می‌کنم و نظرات‌شان را به گوش مردم می‌رسانم.

گفتنی است طبق گفته سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور روز پنج‌شنبه ۲۳ اردیبهشت تعداد ۸۱ نفر از داوطلبان به ستاد انتخابات وزارت کشور واقع در وزارت کشور مراجعه کرده و نام‌نویسی کردند. ضمن اینکه در مجموع ۳ روز ثبت نام هم ۲۱۱ داوطلب به وزارت کشور برای ثبت نام مراجعه کردند و به صورت میانگین هر روز ۷۰ نفر برای ثبت نام مراجعه کرده اند.

در حال تکمیل…

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان