سردار اشتری گفت: امنیت باثبات و پایداری در کشور داریم و این در حالیست که اطراف کشور ناامنی است و دشمن تهدیدهایی علیه کشور ما انجام می‌دهد.

به گزارش  خبر افلاک ،  سردار حسین اشتری صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان لرستان ضمن گرامیداشت یاد شهدا اظهار داشت: ماموریت‌ها، گستردگی و تنوع کار در نیروی انتظامی زیاد است که این گستردگی از مرز‌ها شروع و به شهرها، روستا‌ها و جاده‌ها می‌رسد؛ نیروی انتظامی تنوع در ماموریت دارد که به یک شکلی هر کدام از مردم عزیز با نیروی انتظامی سر و کار دارند و وظیفه مهمی که امروز بر عهده ناجاست حفظ امنیت، آرامش و نظم بخشی در جامعه است که وظیفه بسیار حساسی است.

وی افزود: نعمت امنیت از مهمترین نعمت‌های الهی است که پیامبر اکرم (ص) و دیگر بزرگان دین اسلام اشاره کردند که دو نعمت سلامتی و امنیت دو نعمتی است که تا وقتی داریم قدرش را نمی‌دانیم، خدا را شاکریم هر دو را داریم و در وضعیت خاص کرونا اگر سلامت مردم به خطر افتاده به برکت خون شهدا و کشوری که متعلق به امام زمان (عج) است آمار مبتلایان و فوتی‌های ما کمتر است.

فرمانده نیروی انتظامی  به فعالیت‌های کادر درمان، همکاری مردم، حضور نیروی انتظامی و دستگاه‌های مختلف برای مهار ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: در این رابطه باید خیلی مراعات و دقت کنیم، در موضوع امنیت هم خدارا شاکریم امنیت باثبات و پایداری در کشور داریم، کشوری که اطرافش ناامنی است و تهدید‌هایی که دشمن علیه کشور ما انجام می‌دهد.

اشتری با اشاره به اینکه بعد از دفاع مقدس هیچ نهادی همانند نیروی انتظامی شهید تقدیم انقلاب نکرده است، تصریح کرد: اگر امروز نیروی انتظامی یک جایگاه خوب در میان مردم دارد به علت همین شهیدان است.

وی خاطرنشان کرد: مردم شاهد خدمات پلیس در تمام مناطق کشور هستند و می‌دانند که پلیس حافظ جان، مال و ناموس مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در سال‌های گذشته کشور مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است و نیروی انتظامی با حضور پر اقتدار و مهربانانه خود در میدان توانست این بحران‌ها را به خوبی مدیریت کند.

اشتری با بیان اینکه ناجا با افرادی که در جامعه ایجاد ناامنی می‌کنند به شدت برخورد می‌کند، اظهار داشت: پلیس با کسی که در جامعه سلاح سرد یا گرم به دست بگیرد و ایجاد رعب و وحشت کند با شدت عمل برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: سال گذشته تعدادی از مامورین نیروی انتظامی در راه حفظ جان شهروندان این مرز و بوم جان خود را فدا کرده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه پلیس از تجهیزات هوشمند استفاده می‌کند، بیان کرد: به دنبال این هستیم تا پایان سال بخش وسیعی از خدمات و فعالیت‌های خود را در قالب پلیس هوشمند به کار گیریم.

اشتری در پایان تصریح کرد: انتخابات باعث قدرتمند شدن کشور در عرصه جهانی می‌شود و امسال نیز نیروی انتظامی برای ایجاد یک انتخابات امن و پرشور به کار می‌گیرد.

گفتنی است: مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی لرستان با حضور فرمانده ناجا و جمعی از مسوولان استانی در سالن بصیرت ستاد فرماندهی انتظامی لرستان انجام و سردار یحیی الهی به عنوان فرمانده انتظامی لرستان معرفی شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان