با داشتن احساس خوب نسبت به خود و زندگی، همیشه احساس خوشبختی کنید.

به گزارش خبر افلاک ، گاهی اوقات افراد احساس می‌کنند تحت شرایط بیرونی،کنترل می‌شوند، اما واقعیت این است که زندگی شما عمدتا با انتخاب و تصمیمات شخصی خودتان در هر زمینه ای تعیین می‌شود و شما به خاطر خودتان همین جایی هستید که قرار گرفته‌اید.

شما در نتیجه انتخاب‌ها و تصمیمات گذشته خود، در موقعیت فعلی قرار گرفته اید، ولی اگر می‌خواهید در آینده، جای دیگر و در موقعیت خوبی باشید در حال حاضر، باید انتخاب و تصمیم‌گیری جدید و بهتری داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین اکتشافات در اندیشه قرن ۲۰، نقش اصلی اقداماتی است که انجام می‌دهید؛ به گونه‌ای که یک عمل به عنوان چیزی با نتیجه تعریف می‌شود.


بیشتر بخوانید


با استفاده از این تعریف، حتی عمل نکردن را هم می‌توان یک عمل دانست، زیرا عمل  یا اقدام نکردن از طرف شما، نتیجه‌ای دارد که می‌تواند زندگی شما را به طور چشمگیری تحت تأثیر قرار دهد.

به عنوان مثال، شخصی که نتواند مدرسه را به پایان برساند و تحت آموزش‌های بیشتری قرار بگیرد، در اصل هیچ عملی انجام نداده است، اما از آنجا که این موضوع می تواند آسیب ها و عواقب زیادی را برای آینده آن فرد به همراه داشته باشد، می‌تواند یک عمل نیز تلقی شود.

مهم‌ترین اقداماتی که شما در تعیین کیفیت زندگی خود انجام می‌دهید، حول فضایل و ارزش‌هایی است که تصمیم می‌گیرید آن‌ها را بپذیرید و براساس آن‌ها زندگی کنید. زیرا آن‌ها به اندازه دم و بازدم در زندگی شما مهم هستند.

واقعیت این است هر کاری که انجام می‌دهید، عمدتا توسط آنچه که شما در مورد زندگی و مردم احساس می کنید، تعیین می‌شود.

وقتی شما مطابق با ارزش‌های خود زندگی می‌کنید، احساس خوبی نسبت به خود دارید و وقتی هم با ارزش‌های خود ناسازگار هستید، احساس بدی نسبت به خود دارید.

خوشحال باشید و احساس خوب داشته باشید

ارسطو، یکی از بزرگ ترین فلاسفه تاریخ، وقتی فهمید که همه اقدامات بشر بر روی سعادت فرد اثرگذار است، زمینه جدیدی در تفکر به وجود آورد و اظهار کرد که همه ما از این نظر یکسان هستیم.

همه ما به دنبال خوشبختی هستیم و آن را تعریف می‌کنیم. بنابراین، هر کاری که انجام می‌دهیم صرفاً گامی در جهت دستیابی به نهایت سعادت است که به دنبال آن می‌گردیم، اما صحبت های ارسطو در همین جا متوقف نشد و در ادامه به این نکته اشاره کرد که فقط خوب‌ها می‌توانند خوشبخت باشند و فقط نیکوکاران می‌توانند خوب باشند. بنابراین، همه سعادت‌ها با توانایی فرد در ایجاد و زندگی سرشار از ارزش‌ها و فضیلت‌هایی که باعث تقویت آن می شود ارتباط دارند.

از نخستین روز‌های تمدن بشر، هدف از آموزش این بود که ارزش‌ها را به شخصیت جوانان القا کند.

در ۲۰۰ سال اول توسعه تاریخی آمریکا، دیده شد که هدف مدارس، آموزش ارزش‌ها و هدف خانه، آموزش دین است و جوانان با خواندن داستان‌ها، شعر‌ها و نمایشنامه‌های زنان و مردان در دوره‌های زمانی گذشته که بیشترین ارزش‌ها را نشان می دادند، آموزش هایی می‌بینند تا زندگی شادتری داشته باشند.

ارسطو در ادامه به این نکته اشاره کرد که اگر شما بدون ارزش‌های مشخصی تربیت نشده باشید، می‌توانید با تصمیم‌گیری درباره نوع شخصی که می‌خواهید باشید و سپس با عملکردی مانند ارزش‌هایی که آن شخص دارد، ارزش‌های خودتان را بالا ببرید.

خوشبختی را در زندگی حس کنید

آینده و زندگی خود را بسازید

نکته شگفت انگیز در مورد انسان بودن، این است که شما در شکل دادن و ساختن شخصیت خود آزاد هستید و می‌توانید در هر زمان از زندگی، به ویژه با توجه به ارزش‌های خود، انتخاب‌ها و تصمیمات جدیدی بگیرید و به گونه‌ای زندگی خود را شروع کنید که انگار از قبل این ارزش‌ها را داشته آید.

شاید میزان اصلی خوشبختی، توانایی شما در دستیابی به سه هدف مشترک احترام به خود، عزت نفس و غرور شخصی باشد که همه افراد این سه هدف را می‌خواهند و شما نیز فقط در صورت داشتن آن ها، می توانید مقدار کافی از احساس خوب نسبت به خود را داشته باشید.

برگرفته از مقاله برایان تریسی


بیشتر بخوانید


ترجمه از فاطمه میرزایی

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان