رئیس اتاق اصناف لرستان گفت: در لرستان 56 هزار واحد صنفی دارای مجوز هستند که از این تعداد بیش از 35 هزار واحد جزو گروه‌های شغلی دو به بعد هستند و طی این مدت تعطیل بوده اند ، آن‌ها دیگر ظرفیت ادامه تعطیلی‌ها را ندارند.

به گزارش خبر افلاک منوچهر اسبکو ، اظهار داشت: اصناف لرستان طی سه هفته گذشته محدودیت‌های کرونایی را به خوبی رعایت کرده‌اند اما متاسفانه دولت به وعده‌های خود عمل نکرده‌است.

وی با بیان اینکه در لرستان ۵۶ هزار واحد صنفی دارای مجوز هستند، افزود: از این تعداد بیش از ۳۵ هزار واحد جز گروه‌های شغلی دو به بعد هستند و طی این مدت تعطیل بوده اند و ادامه این تعطیلی‌ها در هفته جاری به معیشت و کسب و کار آنان آسیب جدی وارد می‌کند.

 رئیس اتاق اصناف لرستان بیان کرد: اصناف لرستان ظرفیت ادامه تعطیلی‌ها را ندارند زیرا حمایت‌های دولت به خوبی در اختیار آنان قرار نمی‌گیرد.

 اسبکو با اشاره به اینکه پس از پیگیری‌های استاندار شاهد هستیم که قرار است فرصت پرداخت  معوقات بانکی تا  ۶ ماه اینده  عقب بیفتد، تصریح کرد: همچنین در دیداری که استاندار با سرپرست بانک‌های استان برگزار کرد از آنان خواست که در مورد برگشت زدن چک‌های بازاریان در ایام کرونا بیشترین همکاری را با اصناف داشته باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس