چهل و سومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در لرستان برگزار و مصوبات جدید این ستاد اعلام شد.

به گزارش خبر افلاک ،  چهل و سومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا  برگزار و مصوبات جدید این ستاد بدین شرح اعلام شد:

با توجه به وضعیت قرمز بیماری کرونا در سطح استان مقرر شد تا پایان هفته جاری اداره کل صمت با هماهنگی اصناف و سایر دستگاه‌های مرتبط نسبت به تعطیلی گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در شهر‌های قرمز بر اساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها اقدام کند.

با توجه به پایین بودن درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین اقشار مختلف جامعه مقرر شد کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی کرونا با همکاری صدا و سیمای مرکز لرستان (شبکه افلاک) و همچنین با استفاده از ظرفیت فضای مجازی به صورت مستمر نسبت به اطلاع رسانی و هشدار وضعیت بحرانی به شهروندان اقدام لازم را انجام دهند.

با توجه به اینکه برخی از شهروندان بدون توجه به مصوبات ستاد کرونا استان همچنان در گروه‌های نسبتاً بزرگ در پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌های درون و برون شهری حضور پیدا می‌کنند لذا مصوب شد کلیه دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در راستای جلوگیری از تجمع شهروندان در مراکز تفریحی تا عادی شدن شرایط اقدام لازم را به عمل آورند.

با توجه به احتمال افزایش بستری تعداد بیشتری از بیماران کرونایی در روز‌های آتی مقرر شد دانشگاه علوم‌پزشکی در اسرع وقت تمهیدات لازم را نسبت به تأمین تجهیزات و تجهیز مراکز درمانی انجام دهد؛ همچنین مصوب شد با قید فوریت دانشگاه علوم پزشکی نسبت به رفع مشکل کمبود اکسیژن بیمارستان شهرستان ازنا اقدام کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان