مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: سهم امسال استان برای ساخت مسکن خانواده‌های دارای ۲ معلول ۲۵۹ واحد است که براساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال تحویل واجدین شرایط می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، مسعود رضایی،مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: برای ساخت هر واحد مسکن روستایی ویژه این خانواده‌ها ۱۳۵ میلیون تومان هزینه می‌شود که ۵۰ میلیون تومان آن تسهیلات بازسازی و مابقی آن در قالب کمک بلاعوض از سوی نهاد‌های حمایتی به این افراد اعطا می‌شود.

او  با بیان اینکه برای ساخت این واحد‌ها ۴۵ میلیون تومان بنیاد مستضعفان، ۲۵ میلیون تومان بهزیستی و ۱۵ میلیون تومان نیز دیگر نهاد‌های حمایتی کمک بلاعوض می‌کنند، اضافه کرد: در مجموع ساخت یک واحد روستایی خانوار دارای ۲ معلول برای ۱۳۵ میلیون تومان هزینه دارد که ۸۵ میلیون تومان آن کمک بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان آن تسهیلات است.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی لرستان درباره مسکن محرومان نیز گفت: از ۱۲۳ هزار واحد مسکن روستایی استان که ۱۱۶ هزار واحد آن مقاوم سازی شده است، ۲ هزار واحد تحت عنوان مسکن محرومان احداث شده است.

او با بیان اینکه برای مسکن محرومان لرستان تفاهم نامه‌ای بین بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه کشور منعقد شد، اظهار داشت: منابع ساخت این واحد‌ها از محل تسهیلات بهسازی مسکن روستایی است و ۲۵ میلیون تومان نیز کمک آن بلاعوض با همکاری سازمان برنامه و بودجه پرداخت می‌شود.

او گفت: سهمیه استان در بحث مسکن محرومان اکنون به اتمام رسیده و ۲ هزار واحد تکمیل شده در دهه فجر ۹۹ با حضور محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افتتاح و تحویل متقاضیان شد.

او تاکید کرد: در مجموع ۱۳۰ میلیارد تومان برای این واحد‌های مسکونی محرومان هزینه شد که ۵۰ میلیارد تومان بلاعوض و ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان