فرماندار خرم‌آباد گفت: نتایج تایید صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی شهرستان خرم‌آباد به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، جعفر طولابی،فرماندار خرم‌آباد اعلام کرد: با توجه به اینکه روند بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها در هیات نظارت در حال انجام است، هنوز اخبار و اسامی افراد تایید و یا رد صلاحیت شده به صورت قطعی و رسمی نیست و فهرست منتشره تحت عنوان اسامی کاندیدا‌های رد صلاحیت شده شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در فضای مجازی مورد تایید این فرمانداری نیست.

او  با تاکید بر لزوم رعایت و تمکین به قانون اظهار داشت: چنانچه مشخص شود فردی قانون را رعایت نکرده است در هر مرحله‌ای که باشد، تخلفش در بررسی صلاحیت فرد لحاظ خواهد شد و ممکن است مشکل ساز شود، بنابراین خواهشمندیم همه قانون را محور کار قرار دهد.

طولابی با اشاره به این مطلب که وضعیت تایید یا رد صلاحیت داوطلبان انتخاب هنوز مشخص نیست عنوان کرد: مراحل تایید صلاحیت‌ها هنوز طی نشده است و تا زمان اتمام بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات‌های اجرایی و نظارت و اعلام موعد مقرر و مهلت قانونی تبلیغات، هرگونه فعالیت تبلیغاتی ممنوع است و قطعا اقدامات متخلفین در روند تایید صلاحیت آن‌ها تاثیر خواهد داشت.

طولابی با بیان این موضوع که نتیجه بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها در هیات نظارت روز ششم اردیبهشت به فرمانداری خرم‌آباد اعلام می‌شود، افزود: بر همین اساس، فرمانداری خرم‌آباد نیز روز هفتم اردیبهشت وضعیت صلاحیت کاندیدا‌ها را اعلام می‌نماید.

طبق آخرین آمار ثبت‌نام یکهزار و ۴۸۳ نفر برای شورا‌های شهر در این استان نهایی شده است.

انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان