مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت:حدود ۶۰ درصد متقاضیان ثبت نام شده در مراکز کاریابی استان برغم داشتن مدرک دانشگاهی، اما فاقد هرگونه مهارتی هستند.

به گزارش  خبر افلاک ،علی آشتاب،مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اعلام این خبر به رسانه‌ها با بیان اینکه ضعف مهارتی کارجویان یکی از مشکلات اصلی اشتغال در لرستان است اظهار کرد: یکی از دلایل این امر، نبود ارتباط منطقی و هدفمند میان رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های استان با ظرفیت‌های موجود است.

به گفته او زمانی که یک جوان با مدرک غیرمرتبط نسبت به ظرفیت‌های توسعه استان وارد بازار کار می‌شود نمی‌تواند تحصیلات خود را با حرفه و کار عملی موجود منطبق کند.

آشتاب اضافه کرد: به نظر می‌رسد باید رشته‌های تخصصی تحصیلی در حوزه‌های کشاورزی، معادن، آب و خدمات را در دانشگاه‌های لرستان ارائه داد تا دانشجویان پس از اتمام تحصیل بتوانند در موقعیت‌های موجود استان مشغول بکار شوند.

او  افزود: بسیاری جوانان از جمله دانش آموختگان دانشگاهی اعتقاد دارند به دلیل داشتن تحصیلات باید در ادارات و پشت میز نشین باشند و فعالیت در مشاغل آزاد و خدمات را شغل نمی‌دانند که همین امر مانع انگیزه آنان برای کسب مهارت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان همچنین با بیان اینکه آمار ثبت نامی کاریابی‌ها نشان می‌دهد افراد ۲۵ تا ۳۴ ساله ۵۰ درصد جمعیت متقاضیان کار این استان را تشکیل می‌دهند، افزود: ۱۷ مرکز کاریابی داخلی و یک کاریابی فرصت‌های شغلی خارجی در سطح استان فعال است.

پارسال بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در مراکز کاریابی استان ثبت نام کرده اند که یکهزار نفر از این تعداد با کمک مراکز صاحب شغل شدند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان