رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: شرکت صنایع غذایی "راتا مهر" خرم‌آباد نیمه نخست امسال با قابلیت کشتار ۶ هزار قطعه مرغ در ساعت بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش  خبر افلاک ،اسفندیار حسنی مقدم،رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار کرد: این واحد تولیدی یک ظرفیت خوب در زمینه کشتار، بسته بندی، ذخیره‌سازی و تولید محصولات دانش‌بنیان است که در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار بنا شده و دارای سه سالن به مساحت هشت هزار متر مربع است.

او با اشاره به ظرفیت لرستان در تولید گوشت قرمز، مرغ و انواع آبزیان اضافه کرد: سالانه ٣٠ هزار تن گوشت قرمز، ۲۸ هزار تن انواع آبزیان و ٨٠ هزار تن گوشت مرغ در این استان تولید می‌شود که بخشی از این تولیدات مازاد مصرف استان است و به صورت زنده و فرآوری نشده از استان خارج می‌شود.

حسنی مقدم ادامه داد: بنابراین راه اندازی این شرکت امری ضروری است تا با بسته بندی محصولات، ضمن ایجاد اشتغال، درآمد بیشتری برای بهره برداران استان محقق شود.

او تصریح کرد: تجهیزات به کار گرفته شده در این کشتارگاه به روز و قابلیت صادرات گوشت مرغ به کشور‌های آسیایی و اروپایی با گرفتن مجوز‌های لازم برای آن امکانپذیر است.

او افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و حمایت‌های سازمان جهاد کشاورزی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بانک کشاورزی استان طی ۶ ماه آینده این شرکت وارد مدار تولیدو زمینه اشتغال مستقیم ۱۵۰ نفر فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان