در چهل و سومین جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در لرستان مصوباتی جهت کاهش شیوع ویروس کرونا اتخاذ شد.

به گزارش  خبر افلاک ،  چهل و سومین جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا به ریاست استاندار لرستان و با حضور اعضای این ستاد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد که در این جلسه مصوباتی جهت کاهش شیوع ویروس کرونا اتخاذ شد.

این جلسه که از شنبه ۲۸ فروردین ماه اجرایی می‌شود بدین شرح است:

مقرر شد اداره کل صنعت معدن و تجارت پیشنهادات خود را برای کمک به اصناف آسیب دیده از بیماری کرونا، جمع بندی و به دبیرخانه ستاد استانی جهت طرح و پیگیری از طریق ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال کند.

بنا شد بانک ملی به عنوان رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان اقدامات و پیگیری‌های لازم را جهت جلوگیری از اقدامات حقوقی با هدف ممانعت از برگشت چک‌های صادر شده توسط اصناف طی دو هفته اخیر (تعطیلات اصناف به دلیل شرایط قرمز) انجام دهد.

مقرر شد دادگستری استان با توجه به تعطیلی دو هفته‌ای اصناف و مشاغل بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ترتیبی اتخاذ کند تا پایان وضعیت قرمز و تعطیلی اصناف، اقدامات قضایی و حقوقی بر روی چک‌های برگشت خورده اصناف اعمال نشود. همچنین بنا شد اداره کل صمت و اتاق اصناف از ظرفیت اتحادیه‌های صنفی در راستای تعطیلی مشاغل تعیین شده در شرایط قرمز استفاده کرده و این اتحادیه‌ها را موظف به همکاری کند.

به منظور جلوگیری از همزمانی مراسمات مربوط به دفن اموات در آرامستان‌ها مقرر شد پزشکی قانونی از صدور همزمان جواز دفن خودداری کرده و در فواصل زمانی مشخص نسبت به صدور مجوز‌های لازم اقدام کند.

با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا هرگونه فعالیت مذهبی و فرهنگی در فضای مساجد به منظور برگزاری نماز‌های جماعت یومیه، مراسم آیینی و مذهبی و … در شهر‌های قرمز ممنوع است.

مقرر گردید دانشگاه علوم پزشکی در بحث تجهیز و راه‌اندازی بلوک جدید بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود و همچنین نصب دستگاه اکسیژن ساز جدید این بیمارستان اقدام لازم را در اسرع وقت به عمل آورد.

مصوب شد کلیه مدیران کل و روسای دستگاه‌های استانی، واحد‌های شهرستانی ذی‌ربط خود را در بحث حداکثر همکاری با ستاد‌های شهرستانی مدیریت بیماری کرونا (فرمانداری‌ها) توجیه کنند.

مقرر شد در صورت عدم همکاری اهمال و کم کاری مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و همچنین مدیران شهرستانی با ستاد‌های مدیریت بیماری کرونا در استان و شهرستان‌ها، مدیران متخلف به تخلفات اداری و مراجع قضایی معرفی شوند.

با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های استان مقرر شد فرمانداران به عنوان روسای ستاد‌های شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در بحث دور کاری کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان تصمیم‌گیری کنند. بدیهی است اجرای دستورالعمل هوشمند محدودیت‌ها در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه (دورکاری پرسنل) با صلاحدید فرماندار ذی‌ربط انجام می‌شود.

با توجه به روند افزایشی شیوع ویروس کرونا و قرمز بودن کلیه شهرستان‌های استان مقرر شد از روز شنبه ۲۸ فروردین لغایت روز دوشنبه ۳۰ فروردین به مدت ۳ روز به صورت آزمایشی با هدف سنجش تاثیر کاهش ساعات کار اداری بر روند شیوع بیماری، زمان فعالیت ادارات از ساعت ۹ صبح آغاز شود بدیهی است پس از بررسی تاثیر برنامه فوق بر کاهش روند شیوع بیماری تصمیمات جدید اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.

مصوب شد در جلسات آتی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، روسای شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها در محل فرمانداری حضور داشته باشند.

مقرر گردید با عنایت به عدم توجه اداره کل ورزش و جوانان استان به مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا در بحث ماهنگی و اخذ مجوز از ستاد کرونا استان قبل از برگزاری مسابقات ورزشی، منبعد در صورت عدم توجه به دستورالعمل ها‌ی مربوطه، مدیر کل ذی‌ربط بر اساس مصوبات ستاد ملی و استانی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد. بدیهی است سایر ادارات استانی نیز باید قبل از برگزاری هرگونه تجمعی نسبت به هماهنگی و اخذ مجوز از ستاد مدیریت کرونای استان اقدام کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان