نماینده ولی فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه تلاش زیادی برای فعالیت کارخانه‌های راکد انجام شد، گفت: چهار کارخانه مهم لرستان تا سه ماه آینده تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ،  حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد رضا شاهرخی، امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: چهار کارخانه مهم فولاد ازنا، سامان کاشی بروجرد، عظیم خودرو بروجرد و کارخانه سیمان خرم آباد که پرونده آن‌ها در تهران مطرح است قرار است تا ظرف سه ماه تعیین تکلیف شود که این خبر بسیار مسرت بخش و امیدوار کننده است.

او اظهار کرد: یکی از اموری که می‌تواند در تولید و اشتغال استان تاثیر گذار باشد راه اندازی کارخانه‌های تعطیل شده است.

او افزود: دیداری که یازدهم و ۲۶ آذر ۱۳۹۸ با مقام معظم رهبری داشتم به اطلاع ایشان رساندیم و ایشان دستور دادند که با همکاری وزرا و قوای مربوطه وارد برای حل مشکلات این کارخانه‌ها مذاکره و پیگیری شوید و بنده هم به عنوان نماینده، ولی فقیه در استان همین کار را انجام داده ام و همچنان بدون وقفه انجام خواهم داد.

او تصریح کرد: به منظور راه اندازی این کارخانه‌های تعطیل شده نامه‌های متعدد و گفتگو‌های تلفنی با رئیس قوه قضائیه و افراد مسئول انجام شده است.
امام جمعه خرم‌آباد گفت: کارخانه‌ای مثل فولاد ازنا بواسطه اینکه در قوه قضائیه تعیین تکلیف نشده است با وجود اینکه در آستانه شروع بکار است، اما به همین دلیل عملیاتش هنوز آغاز نشده است که امید است با تعیین تکلیف این کارخانه و دیگر کارخانه‌های نیمه فعال با تمام ظرفیت فعالیت خود را آغاز کنند.
حجت الاسلام شاهرخی افزود: در مورد تخصیص آب هم مقرر شد که از طریق شورای عالی آب موضوع تقسیم عادلانه آب دنبال شود. بی معنا است که استان لرستان پر آب زمین‌های آبی ۲۳ درصد و متوسط کشوری ۴۶ درصد باشد، اما در این زمینه مشکل داشته باشد.
او  اضافه کرد: خوشحالیم که این درخواست به یک مطالبه عمومی و منطقی تبدیل شده و تا حصول نتیجه دنبال خواهد شد.
او  تصریح کرد: همچنین کارخانه ماشین سازی لرستان ظرفیت به کار گیری ۸۰۰ نفر را دارد مقرر شد در مدت ۹ ماه این کارخانه به چرخه تولید برگردد.
او درخواست فعال شدن کمیسیون رفع تداخل اراضی با منابع ملی را داشت و گفت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزان استان مورد اختلاف با منابع ملی است که سازمان جنگل‌ها کشاورزان را به دستگاه قضایی ارجاع و جریمه می‌کرده است که ظرف کمتر از دو سال این موضوع قرار است تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان