ائمه جمعه لرستان ضمن تشکر و قدردانی از سفر ریاست قوه قضائیه به لرستان، عنوان کردند: قرارداد اخیر ایران و چین یک همکاری راهبردی بوده و آمریکا را در این راستا نگران ساخته است، زیرا برای طرفین بسیار مهم است و نقشه راه می‌باشد.

به گزارش خبرافلاک، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: انسان هرلحظه در عالم هستی، در حال گذراندن امتحان الهی بوده و اگر این انسان عاقل باشد با منطق و درک صحیح در این امتحان قبول‌شده و استعداد وی در مسیر الهی شکوفا خواهد شد.

 

وی افزود: تغییر در منطق انسان، قطع برهان‌ها و جدا کردن درک و فهم از آثار شدت غضب به شمار می‌رود که انسان را در ردیف حیوانات قرار می‌دهد، بایستی مراقبت کرد، چراکه هرکس خشم خود را کنترل کند، خداوند به او توجه داشته و اجر می‌دهد.

 

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به تأکید قرآن و امامان معصوم(ع) بر حضور در مسجد و آباد کردن آن، عنوان کرد: ترویج گفتمان توحیدی و ارائه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی با روش جدید برای نسل نو، در مساجد اهمیت زیادی دارد.

 

 

وی با اشاره به اینکه نام‌گذاری امسال به نام«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی» نشان از درایت هوشمندانه مقام معظم رهبری دارد، تصریح کرد: درزمینهٔ کار اقتصادی عملاً باید روی تولید کارکرد، چراکه اساس تولید است، چیزی که مزاحمت با تولید دارد بایستی آن را برطرف کرد، تورم یعنی پول فراوان ولی جنس و تولید کم که بی‌ارزشی پول را نیز به همراه دارد، ما می‌توانیم اقتصاد را محکم کنیم، ما چهارراه جهان و دروازه شرق هستیم.

 

طهماسبی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان یزد، گفت: ایشان در این دیدار، با تحسین برنامه‌های زیبا و ابتکاری کنگره شهدای یزد مانند کاشت نهال، تهیه‌ی جهیزیه، درمان رایگان، تهیه‌ی بسته‌های معیشتی و فرهنگی، ختم قرآن و نام‌گذاری موالید به نیابت از شهیدان، مردم یزد را اهل ابتکار خواندند.

 

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: بایستی پیام مقدس شهدا و انگیزه الهی آنان را در نظر گرفت و نقش تربیتی مفیدی را در جامعه از خود به نمایش گذاشت.

 

وی با اشاره به اینکه ملت ایران باید خود را قوی کند، خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند ما از نقاط قوت خود صرف‌نظر کنیم، امروز ما قوی هستیم چراکه جنگ و سازندگی را اداره کردیم و از دوران‌های زیادی باصلابت عبور کردیم.

 

طهماسبی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که قوت در فضای مجازی را حیاتی دانست، گفت: متأسفانه فضای مجازی در کشور رهاشده است و مسئولان ذی‌ربط تاکنون شبکه ملی اطلاعات را که از ضروریات در این راستا است را راه‌اندازی نکرده‌اند.

 

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: کوهدشت به لحاظ فرهنگی بایستی قوی شود و این در صورتی محقق می‌شود که تمام گروه‌های سیاسی باهم رفاقت کنند و متحد در رفع مشکلات این شهرستان قدم بردارند، ما سرمایه‌گذاران خوبی داریم ولی در زیرساخت مشکل‌داریم بایستی مسئولان ذی‌ربط در رفع این مشکل تلاش کنند.

 

 

وی ضمن قدردانی از ریاست قوه قضائیه در سفر به استان لرستان، گفت: آیت‌الله رئیسی در این سفر مطالب مفیدی ارائه دادند و پیگیری‌های مطلوبی داشتند، ایشان خطاب به شورای عالی آب فرمودند، درزمینهٔ تقسیم عادلانه آب برای لرستان بایستی تصمیمی جدی گرفته شود، چراکه مردمی که در مجاورت منابع آبی هشتند، نباید در دسترسی به این منابع با محدودیت روبرو باشند، در برخی موارد مدیریت در این استان ضعیف عمل کرده است.

 

طهماسبی بیان کرد: از تلاش‌های دلسوزانه نماینده محترم ولی‌فقیه استان درزمینهٔ پیگیری و نامه‌نگاری‌های ۹ ماهه ایشان به جهت محرومیت‌زدایی در لرستان و تلاش جهادی ریاست دادگستری لرستان در سفر آیت‌الله رئیسی به استان و هم‌چنین کسب رتبه نخست مدیریتی و فعالیت مطلوب در سطح کشور تشکر و قدردانی می‌کنیم.

 

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به‌ضرورت فرصت سازی برای تولیدکنندگان بومی، گفت: متأسفانه برخی شرکت‌های دولتی بیشتر بودجه کشور را برای خود ببر می‌دارند، در مسئله بورس دیدیم که چه وضعیتی پیدا کرد، بایستی زمینه را برای تولید بومی فراهم نموده و موانع را برطرف کرد.

 

وی با اشاره به قدرت بازدارندگی ایران در صنایع دفاعی و نظامی، بیان کرد: امروز دشمنان به بن‌بست رسیده‌اند، قرارداد اخیر ایران و چین یک همکاری راهبردی بوده و آمریکا را در این راستا نگران ساخته است، زیرا برای طرفین بسیار مهم است و نقشه راه می‌باشد و هم ایران و هم چین هدفشان ثبات است.

 

طهماسبی با اشاره به اهمیت افزایش شعب و امکانات دادگستری و احداث زندان در شهرستان، گفت: امیدواریم مدیران به جهت رفع محرومیت یک برنامه‌ریزی جدی را از خود به نمایش بگذارند، انتخابات پیشرو نیز مشارکت حداکثری مردم و انتخاب اصلح بسیار ضروری است.

 

مردم پروتکل‌های بهداشتی را به‌طور جد رعایت کنند

 

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) اسوه الحسنه است وقتی‌که به معراج رفتند، پس‌ازآن خنده روی لبان ایشان دیده نشد که این‌ها همه عقبه‌های سختی آخرت را برای ما به اثبات می‌رسانند که امروز روز عمل است، پس بهره ببریم و وقت خود را به بطالت سپری نکنیم.

 

وی افزود: یکی از نشانه‌هایی نامطلوبی که در برخی افراد در آخرالزمان مشاهده می‌شود این است زمانی که در غسل میت فردی شرکت می‌کنند که دستش از دنیا کوتاه است می‌خندند و افرادی نیز هستند که در مهمانی‌ها به غیبت می‌پردازند، این‌ها از رذایل اخلاقی هستند که انسان‌ها بایستی از آن دوری کنند.

 

امام‌جمعه چگنی اشاره‌ای به‌روز سلامت داشت و عنوان کرد: با توجه به خیز موج چهارم ویروس منحوس کرونا از عموم شهرستان چگنی درخواست می‌کنیم، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری یک وجوب شرعی است، با برگزاری برنامه‌هایی که همراه تجمعات است باعث مرگ کسی نشویم.

 

وی با اشاره به رحلت میرزا محمدحسن شیرازی، تصریح کرد: امام خمینی (ره) در مورد جایگاه عظیم این عالم شیعی فرمود: نصف سطر و فتوای میرزای شیرازی، مملکت ما را از تو حلقوم خارجی‌ها بیرون کشید.

 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک