در ۱۲ فروردین سال ۵۸ مردم 98.2 درصد آرا را به جمهوری اسلامی دادند یعنی حکومتی برگرفته از رأی مردم و تفکر شیعه تثبیت شد.

امیرعلی حیدر امیری در گفت‌وگو با خبرافلاک با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران برگرفته از اراده مردم تحت رهبری حکیمانه امام(ره) می‌باشد، اظهار داشت: ملت ایران تصمیم گرفتند حکومت شاهنشاهی، پادشاهی و استبداد را ریشه‌کن کنند و حکومتی بر پایه مردم‌سالاری دینی برپا نمایند.

وی افزود: در روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی، برخی موضوع تشکیل حکومت اسلامی بدون رأی مردم را پیشنهاد دادند، اما امام خمینی(ره) فرمودند، جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی غرب آسیا عنوان کرد: جمهوریت نظام بر مبنای دموکراسی و برگرفته از رأی مردم است، اسلامیت نظام مشروعیت به رأی مردم و جمهوریت می‌دهد؛ به‌طوری‌که تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبری در راستای مشروعیت به رأی مردم است.

وی تصریح کرد: در ۱۲ فروردین سال ۵۸ مردم ۹۸٫۲ درصد آرا را به جمهوری اسلامی دادند یعنی حکومتی برگرفته از رأی مردم و تفکر شیعه تثبیت شد.

امیری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی یک روش جدید حکومت‌داری بر مبنای اسلامیت و مردم‌سالاری می‌باشد، بر این اساس ما مردم‌سالاری دینی را نوعی از شیوه اداره حکومت اطلاق می‌کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: تفاوتی که جمهوری اسلامی ایران با دیگر حکومت‌های رایج امروز دارد، مردم‌سالاری دینی و جمهوریت همراه با اسلامیت است، اسلامیتی که به جمهوریت مشروعیت می‌دهد. در نظام جمهوری اسلامی ایران، مستضعفین توانمند شده و با امید وارد عرصه کار و فعالیت شدند.

وی تأکید کرد: در حکومت اسلامی ایران مردم طعم آزادی، انتخاب و نظارت را چشیدند؛ امروز دولتمردان از بین مردم انتخاب می‌شوند و شوراهای شهر و روستاها، نمایندگان مجلس، خبرگان و ریاست جمهوری بارأی مردم انتخاب می‌شوند و تمامی ارکان نظام مستقیم و غیرمستقیم برگرفته از رأی مردم می‌باشد.

امیری با اشاره به اینکه حکومت اسلامی ایران به‌عنوان نمونه موفقی از شیوه حکومتی در دنیا مطرح است، اذعان داشت: حکومت اسلامی قطعاً دشمنانی دارد؛ امروز دیکتاتورها، استکبار، صهیونیست جهانی، معاندین دینی، سکولارها، لائیک‌ها بر ضد مردم‌سالاری دینی در جمهوری اسلامی ایران قلم‌فرسایی و شیطنت می‌کنند.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی غرب آسیا یادآور شد: دشمنان خوب می‌دانند اگر مردم‌سالاری در نظام جمهوری اسلامی به معنای واقعی پیاده شود، جایی برای مکاتب کمونیسم، سوسیالیسم، لیبرال دموکراسی و مستبدین و زورگویان وجود ندارد، لذا با تمام توان در پی ناکارآمدی و جلوگیری از موفقیت نظام اسلامی ایران هستند.

وی گفت: مردم در ۱۲ فروردین سال ۵۸ برای نخستین بار در انتخابات شرکت کردند و هیچ‌گونه اعمال‌نظر و فشاری بر روی آن‌ها نبود و خودآگاهانه نظام اسلامی را پذیرفتند و امروز از دستاوردهای آن دفاع می‌کنند.

امیری بیان کرد: اعتقاد بر این است بعد از ۴۲ سال از برگزاری نخستین رفراندوم تا به امروز مردم عاشقانه در انتخابات شرکت می‌کنند و از داشته‌های خود دفاع می‌کنند در انتخابات پیش رو مردم بار دیگر مردم‌سالاری دینی را به نمایش گذاشته و با میزان مشارکت بالا و انتخاب کاندیدای اصلح به دنیا نشان خواهند داد هرروز برای ما ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ است و هر انتخابات برای ما حکم رأی به جمهوری اسلامی ایران را دارد.

انتهای پیام/