رئیس قوه قضائیه گفت: از محل اعتبارات استانی و قوه قضائیه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به لرستان اختصاص یافت.

به گزارش  خبر افلاک ، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه  شامگاه سه شنبه در جلسه جمع بندی سفر به لرستان گفت: در بررسی‌های انجام شده در خصوص صنعت لرستان متاسفانه درصد بالایی از کارخانه‌ها تعطیل است که در این راستا باید کارگروه‌هایی پیگیری کنند تا این واحد‌های صنعتی دوباره به مدار تولید برگردد.

رئیسی گفت: از محل اعتبارات استانی و قوه قضائیه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به لرستان اختصاص یافت.

او اظهار داشت: چهار مورد از این واحد‌ها پرونده‌هایی در دادگستری تهران دارد که باید حداکثر ظرف مدت سه ماه تعیین تکلیف شود و بقیه موارد هم باید در استان پیگیری باشیم.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مسئولان وقت و مدیران نظارتی در زمان تعطیلی و بیکار شدن کارگران این واحد‌ها وظایف خود را انجام نداده اند، ادامه داد: در سال‌های مختلف این اتفاق‌ها در استان رخ داده است و مسوولان مربوطه باید نسبت به واحد‌های صنعتی حساسیت جدی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به بازدید کارخانه ماشین سازی لرستان اضافه کرد: از این کارخانه تعطیل شده فقط یک سوله باقی مانده است در حالیکه در زمان دفاع مقدس در تجهیز جهاد سازندگی و سپاه پاسداران و ساخت پل‌های شناور نقش به سزایی داشته است.

رئیس قوه قضائیه یادآور شد: قول مساعد برای حمایت به این کارخانه داده شده است و استانداری نیز باید این واحد تولیدی را پشتیبانی و حمایت کند.

رئیسی گفت: باید از تولید کننده و کارآفرین حمایت عملی شود و در جهت رفع مشکلات واحد‌های تولیدی تلاش کرد.

او با اشاره به جلوه خصوصی سازی بد و خوب در کشت و صنعت لرستان افزود: بازدید از کشت و صنعت لرستان بیانگر آبادانی و موفقیت در این بخش است و خصوصی سازی باید همراه با توانمندسازی بخش خصوصی باشد نه اینکه بخش خصوصی جز اسم طرح‌ها چیزی باقی نگذارد.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: مسائل کارخانجات و واحد‌های تولیدی در دستور کار این قوه قرار دارد و نیاز جدی کشور است و از بانک‌ها نیز خواسته شده، چون بخشی از صنایع در مالکیت بانک‌ها است و باید حتما مشکلات را پیگیری و واحد‌های تحت تملک را فعال کند.

رئیسی بیان کرد: تعطیل و نیمه تعطیل کردن کارخانجات بسیار اشتباه است و بیکاری در لرستان با این همه ظرفیت معنا و مفهومی ندارد و منابع انسانی توانمند و متعهد لرستان در هر کجای کشور منشا اثار و خدمات خوبی بوده اند.

او با اشاره به مطالبه مردم و مسئولان در خصوص عدم تخصیص مناسب آب به لرستان اظهار داشت: در برخی استان‌ها این گلایه مندی وجود دارد و شورای عالی آب باید بصورت جدی موضوع تقسیم عادلانه آب را دنبال کند مشکل کمبود آب نیست بلکه مسئله مدیریت آب است.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: لرستان بهره‌مند از نزولات فراوان و منابع آبی بسیار است و بخشی از تولید آب در لرستان صورت می‌گیرد و بصورت جدی باید شورای عالی آب این مهم را پیگیری کند و تقسیم عادلانه آب در دستور کار قرار گیرد.

رئیسی ادامه داد: در قالب کمیته‌ای اراضی کشاورزان و دولت باید مشخص شود و تداخلات اراضی بین مردم و دولت بررسی شود و برخی از پرونده‌ها بیش از ۶ سال معطل می‌شوند که حتما باید جلسه‌ای ۲ هفته تشکیل شود.

او اظهار داشت: دادگستری نسبت به رفع اطاله دادرسی و پرونده‌های معوقه و مسن گام‌های خوبی برداشته است و دادگستری لرستان جزو دادگستری‌های برتر کشور تلقی می‌شود.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: در راستای مبارزه با فساد، کرامت انسان و مراجعه کنندگان و حمایت از تولید مورد تاکید و در دستور کار دادگستری است و نسبت به مبارزه با فساد در مواردی که به قطعیت می‌رسد باید مردم در جریان قرار گیرند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار داشت: با بررسی هیات ۲۲ نفره و در جلسه نهایی با مسئولان عالی استان از اعتبارات قوه قضاییه ۱۵۰ میلیارد تومان در اختیار لرستان قرار می‌گیرد و به بخشی از مشکلات پزشکی قانونی، سازمان زندانها، دادگستری ها، شورا‌های حل اختلاف و دادسرا‌ها اختصاص یافت و امید است جهت تجهیز دادگستری و کاهش مشکلات مردم استان گام‌های خوبی برداشته شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان