رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور در سفر به استان لرستان از افتتاح چند طرح خبر داد.

به گزارش  خبر افلاک ، دکتر محمد نصیری  رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور کشور سال ۱۴۰۰ را سال افزایش و ارتقاء خدمات کیفی خانه‌های هلال در سراسر کشور عنوان کرد و گفت: سال گذشته با رویکرد توسعه کمی تعداد ۵ هزار خانه هلال در کل کشور افتتاح شد که از این تعداد ١۵٠ خانه هلال سهم استان لرستان بود و امروز نیز دو خانه در شهرستان‌های کوهدشت و چگنی افتتاح خواهد شد.

دکتر محمد نصیری با اشاره به اینکه خانه‌های هلال با عنوان هلال احمر کوچک مشغول به ارائه خدمات هلال احمر، امدادو نجات، آموزش، داوطلبان و جوانان با ساختار داوطلبانه هستند، افزود: با توجه به محرومیت استان لرستان و تکرار حوادث طبیعی در این استان توسعه خانه‌های هلال در این استان جز اولویت‌های کاری ما است.

او در خصوص توزیع بسته‌های غذایی کمک معیشتی نیز ابراز داشت: هر ساله به مناسبت‌های عید نوروز و ماه مبارک رمضان جمعیت هلال احمر کشور در سراسر کشور اقدام به توزیع پک غذایی نموده است که در سال گذشته با توجه به تحریم‌ها و بیماری کرونا طی سه مرحله توزیع این دسته اقلام انجام شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه سال گذشته در مجموع ۴۰۰ هزار سبد غذایی توزیع شد، تاکید کرد: در سال ۱۴۰۰ نیز از محل کمک‌های مردمی توزیع سبد‌های غذایی خواهیم داشت و ان شالله برای ماه مبارک رمضان در مرحله اول حدود ۲۰ هزارسبد غذایی توزیع خواهد شد.

او اذعان داشت: فقط دو استان از کشور فاقد داروخانه هلال احمر هستند که استان لرستان یکی از آنهاست و این اصلا زیبنده این استان و کشور ما نیست و استاندار لرستان باید هماهنگی‌های لازم درون استانی را به ثمر برساند.

دکتر محمد نصیری با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های سازمان داوطلبان هلال احمر پرداخت هزینه‌های دارو و درمان به اقشار نیازمند است، گفت: در راستای این مهم سال گذشته بودجه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان جهت تامین داروی نیازمندان و افراد کم‌بضاعت اختصاص پیدا کرد و امسال نیز به همت نمایندگان و کمیسیون نمایندگان مجلس این مبلغ به ۳۰۰ میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان