عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر اراده‌ها و خواست آحاد مردم است که در برگزاری انتخابات تجلی می‌یابد.

به گزارش خبر افلاک علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس ، با اشاره به لزوم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌ها در سال ۱۴۰۰، گفت: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر اراده‌ها و خواست آحاد مردم است که در برگزاری انتخابات تجلی می‌یابد.

وی ادامه داد: مردم از روز‌های آغاز قیام امام (ره)، نقش محوری و اصلی در این انقلاب داشتند و در تمام برهه‌ها هرکجا در صحنه‌های انقلاب حضور یافتند، به اهداف خود رسیدیم که نمونه بارز آن ۸ سال دفاع مقدس بود.

نماینده بابل در مجلس ادامه داد: اما هرکجا مردم اراده و انگیزه‌ای برای حضور نداشتند با مشکلات روبه رو شدیم که نمونه آن مشکلات اقتصادی امروز است که به خطار عدم تأمین زمینه‌های بروز، ظهور و حضور مردم در اقتصاد کشور رخ داده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های پویایی در نظام‌های سیاسی، میزان مشارکت شهروندان در تصمیم گیری‌های مهم مملکت آن‌هاست.

کریمی فیروز جایی انتخابات ریاست جمهوری پیش رو که به همراه انتخابات شورا‌های اسلامی شهر برگزار می‌شود را در اداره کشور موثر دانست و افزود: اگر هم اکنون نشاط و شادابی در مردم به وجود آمده و آن‌ها پای صندوق‌های رأی حاضر شوند به صورت طبیعی می‌توانند با انتخاب یک نفر با رأی بالا، نتیجه را به دیدگاه اکثریت نزدیک‌تر کند.

وی در پایان با بیان اینکه رئیس جمهور نفر دوم کشور بعد از رهبر بوده و نفر اول اجرایی کشور است، اظهار کرد: برای حل مشکلات کشور به انتخاب اصلح نیاز داریم به خصوص که تجارب تلخی در رویارویی با دشمنان در دنیا داشته ایم و در موضوع برجام نیز نتوانستیم شأن کشور را حفظ کنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان