حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی با اشاره به ضرورت رعایت تقوا، خیرخواهی و اصلاح امور در اجتماعات مسلمین گفت: ویروس کرونا در ایران و در استان ما در حال گردش است سه شهر استان ازوضعیت زرد به نارنجی تبدیل شدند،باید با رعایت و پایبندی به دستورات العمل های ستاد ملی و استانی کرونا تلاش کنیم زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

به گزارش خبر افلاک حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی با اشاره به ضرورت رعایت تقوا، خیرخواهی و اصلاح امور در اجتماعات مسلمین اظهار داشت: ویروس کرونا در ایران و در استان ما در حال گردش است سه شهر استان ازوضعیت زرد به نارنجی تبدیل شدند،باید با رعایت و پایبندی به دستورات العمل های ستاد ملی و استانی کرونا تلاش کنیم زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

 

وی افزود:در باب نامگذاری شعار سال ، رهبری از سال ۷۸ تاکنون برای سال ها نامگذاری کردند البته قبل آن هم در سخنرانی ها محورهای مهمی را اعلام می کردند، نامگذاری در سال های متوالی با توجه این که دشمن اقتصاد مملکت را هدف قرار داده بود، در باب مسائل اقتصادی بوده است.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد:دشمنان اقتصاد مملکت ما را هدف قرار داده اند و هدف ما هم اقتصاد است اما هدف دشمن تخریب اقتصاد و هدف ما سازندگی اقتصاد است در طول تشکیل حکومت اسلامی چهار دولت روی کار آمدند و هرکدام هشت سال سرکار بودند و در این مدت کارهای بنیادی خوبی در زمینه عمرانی،بهداشتی،فرهنگی،رفاهی،جاده ها و راه ها و …انجام شده است.

 

شاهرخی تصریح کرد: ۱۴ مانع را ذکر کردیم و موانع دیگر وجود دارد باید ضمن رفع موانع، حمایت های لازم را بعمل آوریم چراکه کارهایی که انجام شده است نتوانسته در معیشت مردم خود را نشان دهد و مردم در امور معیشتی مشکل دارند.

وی خاطرنشان کرد:ما جلسات مکرری با کارشناسان برای برداشتن موانعی که بر سر راه تولیدات استان بوده داشته ایم تا بتوانیم مسیر ارتقا فرهنگی، رشد اقتصادی و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم فراهم کنیم.

 

امام جمعه خرم آباد بیان کرد: ما طرح های نیمه تمام ملی و استانی داریم بیکاری، تورم و عدم رونق مطلوب در کسب و کار داریم که باید با کار مضاعف، انبوه و متراکم و کارشناسی شده و علمی یک به یک بر سر راه مردم و اقتصاد کشور برداشته شوند.

 

شاهرخی یاد آور شد:راه اندازی کارگاه ها و کارخانه های تعطیل شده را در سال تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها مطالبه می کنیم و خبرگزاری ها، رسانه ها و اهل قلم مطالبات استان را بر پایه اخلاق مداری و عدالت خواهی و روش صحیح بیان کنند چراکه مشکلات کهنه شده و گره ها محکم شده و باید با تلاش و کوشش همه جانبه مشکلات را برطرف کنیم.

 

وی با اشاره به میلاد حضرت علی اکبر(ع) در سال ۴۳ هجری قمری اذعان داشت:علی اکبر علیه السلام جوانی ولایتمدار، آگاه، سرشار از بصیرت دینی و سیاسی، شجاع و الگوی ارزشمند جوانان ایران اسلامی است که در مقابل نظام طاغوت و اسلحه های دشمنان ایستادند و انقلاب را به پیروزی رساندند و مسیر انقلاب را تداوم بخشیدند.

شاهرخی تاکید کرد: مورخین نقل کردند وقتی لشکر عمربن سعد چهره علی اکبر(ع) را دیدند حیرت زده شدند که او رسول اکرم(ص) است آن جوان غیور که در دوران جنگ تحمیلی، با اصرار پدر عقد می کند و ازدواج را به تاخیر می اندازد تا در عملیات شرکت کند و در عملیات مفقود و شهید و یا اسیر می شود، الگوی او جز علی اکبر( ع) نبوده است.

 

شاهرخی گفت: جوان محور حرکت است در تمام حرکت های انقلابی، فرهنگی، اجتماعی و سازندگی جوان ها پیش قدم هستند؛ادب، وقار،شجاعت، اطاعت حضرت علی اکبر(ع) الگوگیری و رشد و تعالی را برای جوانان در پی دارد،علاوه بر تجربات گذشته،هشت سال دفاع مقدس نشان داد ایثارگری، جانبازی و خدمت رسانی قشر جوان در راه تحقق آرمان های اسلامی چشمگیرتر از گذشته است.

 

وی در رابطه با وظایف جوانان در دوران غیبت امام عصر(عج) اظهارداشت:شناخت آموزه های دینی و عمل به آن ، امام شناسی، ولایتمداری و پیوند محکم عاطفی با امام عصر (عج)،تهذیب نفس، خود سازی، دوری از آلودگی ها و مزین شدن به فضیلت های نیکو، آماده سازی جامعه برای تشکیل حکومت امام عصر(عج) ازوظایف جوانان در دوران غیبت امام زمان (عج) به شمار می رود.

وی افزود:انتخابات یک اصلاح اجتماعی است؛ در انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر و روستا و انتخاب بهترین، کارآمدترین و متدین ترین فرد

با هدف ارتقای فرهنگی،رشد و توسعه در تمامی زمینه ها،این ها همه اصلاح اجتماعی است.

  • منبع خبر : خبر افلاک