قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: کرونای انگلیسی در چهار شهر استان گزارش شده و در حال گردش است.

به گزارش خبر افلاک ، علی فرهادی،قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: چنانچه رعایت شیوه نامه‌ها از سوی شهروندان و مسافران جدی گرفته نشود شهر‌های بیشتری در استان دچار کرونای جهش یافته خواهند شد.

او بدون اشاره به نام این چهار شهر اظهار داشت: نقض شیوه نامه های بهداشتی موجب شده است در حال حاضر وضعیت دورود، پلدختر و بروجرد از زرد به نارنجی تغییر یابد و با توجه به دید و بازدید‌های نوروزی امکان افزایش شهر‌های نارنجی و ایجاد شرایط قرمز نیز دور از انتظار نیست.

او تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاچهارم فروردین ۲۴۸ هزار و ۶۷۳ آزمایش تست مخاطی تشخیص کووید۱۹ در لرستان انجام شده و از مجموع ۲۴۶ هزار و ۷۰۷ نمونه پاسخ داده شده، ۱۷۴ هزار و ۲۹۰ مورد نیز منفی بوده است.

فرهادی افزود: تعداد مبتلایان به کرونا در این استان با شناسایی ۳۰۲ بیمار جدید تا چهارم فروردین ماه به ۷۲ هزار و ۴۰۹ نفر رسیده است و اکنون ۲۱۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

او  ادامه داد: طی۲۴ ساعت گذشته، ۲ بیمار در استان بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این ویروس در استان به یک هزار و ۳۷۲ نفر رسید.

پیش از این وجود کرونای انگلیسی در خرم آباد، کوهدشت و الیگودرز لرستان گزارش شده بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان