رئیس فدراسیون جودوی کشورمان درباره پروسه رفع تعلیق این رشته ورزشی توضیحاتی را مطرح کرد.

به گزارش خبر افلاک آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو ،  در مورد رفع تعلیق فدراسیون جودوی کشورمان بیان کرد: یک سال بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و وارد پرونده‌ای ناخواسته شدیم، اما برای دفاع از حقانیت جودوی ایران به دادگاه CAS رفتیم و همراهان خوبی در این پرونده مانند امیر ساعد وکیل داشتیم. همچنین نباید از کمک‌های سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان چشم پوشی کنیم. دادگاه حکمیت ورزش رای تعلیق دائمی ما را باطل کرد و به کمیته انضباطی ارجاع داد. در این چند روز رایزنی‌های زیادی انجام دادیم و مجوز حضورمان در مسابقات آسیایی صادر شد.

او اضافه کرد: در این مسابقات از ترکیب جوان و با انگیزه استفاده می‌کنیم. هدف ما کسب مدال نیست و فقط آینده نگری با این جوانان را مدنظر داریم. تعلیق را باید به فال نیک گرفت، مسئولانی که کُرسی بین المللی داشتند هیچ کمکی به ما نکردند. در این کُرسی‌ها پول بیت المال هزینه می‌شود. وقتی این کُرسی به کار ما نمی‌آید و هیچ حمایتی نمی‌شود یعنی برای منافع ملی نیست. باید آسیب شناسی شود تا بدانیم این نفرات  از ما حمایت می‌کنند یا نه.

اطلاعی از جلسه کمیته انضباطی نداریم

او گفت: حمایت بی دریغ و بی شائبه‌ای را شخص وزیر ورزش و جوانان از ما داشت و برای اولین بار دیپلماسی ورزشی ما در دادگاه حکمیت ورزش در جودو به موفقیت رسید. امیدوارم با رایزنی‌ها همکاری خوبی با فدراسیون جهانی جودو داشته باشیم. در کل افرادی که کُرسی داشتند می‌توانستند کمک کنند، اما نکردند. هنوز هم اطلاعی از جلسه کمیته انضباطی نداریم و فعلا مجوز حضور در مسابقات آسیایی را داریم. تقاضای دیدار با رئیس فدراسیون جهانی را داده ایم تا مذاکرات را به خوبی پیش ببریم.

باتجربه‌ها با اعزام جوانان به مسابقات آسیایی از ما خرده نگیرند

میراسماعیلی در مورد ناراحتی بازیکنان باتجربه در اعزام جوانان به مسابقات آسیایی اظهار کرد: فرصت محدودی در ارسال لیست آسیایی داشتیم و می‌دانم که خیلی از افراد حاضر در سوپر لیگ علاقه دارند تا در این مسابقات به روی تاتامی بروند. برای اعزام باید چارچوب داشته باشیم. بنابراین با مدیر تیم ملی ۲ جلسه برگزار کردیم ، چون این مسابقات برای ما حساس است و می‌خواهیم در  شرایط عادلانه باشد تصمیمان بر اعزام جوانان بود. سعی مان بر این است تا در این مسابقات با ترکیبی جوان حضور داشته باشیم.۱۴ یا ۱۵ فروردین برای مسابقات قرقیزستان اعزام شویم و امیدوارم باتجربه‌ها با اعزام جوانان به مسابقات آسیایی از ما خرده نگیرند.

من باید هم در داخل بجنگم هم در خارج!

میراسماعیلی در مورد شایعه پناهندگی محمد محمدی بریمانلو توسط بدخواهان جودو عنوان کرد:جای تاسف دارد که برخی‌ها از رای ما ناراحت بودند و با این اقدام قصد ضربه زدن داشتند. همیشه گفته ام من باید هم با داخل بجنگم هم در خارج؛ بریمانلو از قهرمانان ارزنده ما است و برای او احترام خاصی قائل هستم. مرتبا با او در تماس هستم و او کاپیتان تیم ملی است. او سفری به ازبکستان داشت تا شاهد مسابقات باشد. به عنوان قهرمان به نظر او احترام می‌گذاریم و امیدواریم در مسابقات پیش رو موفق باشد.

میراسماعیلی: صاحبان ایرانی کرسی‌های بین المللی هیچ کمکی در پرونده جودو نکردند/ باتجربه‌ها با اعزام حوانان به مسابقات آسیایی از ما خرده نگیرند

رئیس فدراسیون جودو درباره مسابقات سوپر لیگ بیان کرد:  مسابقات سوپر لیگ با حضور ۱۶ تیم برگزار شد که نسبت به سال گذشته استقبال خوبی از برگزاری مسابقات شد. سال سختی را پشت سر گذاشتیم و ۲ رکن اساسی مانند ویروس کرونا و تعلیق جودو در آن دخیل بوده است. کیفیت مسابقات سوپر لیگ مرا هم شوکه کرد.

سوپر لیگ جودو نشان داد این رشته همچنان سرزنده است

او افزود: رقابت‌ها بسیار حساس بود و امیدوارم سال آینده هم این تیم‌ها در سوپر لیگ شرکت کنند. هر فدراسیون که از لیگ قوی و پویایی برخوردار باشد پشتوانه سازی برای تیم ملی رشته‌های خود کرده است. این مسابقات جواب افرادی که قصد داشتند جودوی ایران را سرخورده کنند، داد. سوپر لیگ ثابت کرد جودوی ایران پویا و سرزنده است.

میراسماعیلی گفت: از حمایت جامعه جودو، روسای هیئت‌ها و خانواده اصلی جودو که به من انرژی دادند سپاسگزارم. بیگلری از وکلای شاخص کشورمان هم کمک شایانی به ما کرد که جا دارد از او هم تشکر کنم.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان