با توجه به اینکه در ابتدای هر سال کشتارگاه‌ها تا سوم فروردین تعطیل هستند به منظور رفع مشکل کمبود مرغ به طور میانگین روزانه ۱۵ تن مرغ منجمد در حال توزیع است.

به گزارش خبرافلاک به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان، بهزاد منصوری اظهار داشت: با توجه به اینکه در ابتدای هر سال کشتارگاه‌ها تا سوم فروردین تعطیل هستند به منظور رفع مشکل کمبود مرغ به طور میانگین روزانه ۱۵ تن مرغ منجمد در حال توزیع است.

وی افزود: سهمیه مرغ منجمد استان لرستان ۲۴۰ تن بود که در روزهای پایانی سال ۹۹ بر اساس سرانه جمعیتی بین شهرستان‌ها تقسیم و توزیع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: علاوه بر این میزان توزیع شده با پیگیری های صورت گرفته توسط سازمان صمت استان مقدار۵۰ تن دیگر مرغ منجمد در اولین روز سال ۱۴۰۰ تامین شده که با وجود همه مشکلات از جمله تعطیلی بانکها برای پرداخت پول و تهیه خودروی مخصوص حمل مرغ منجمد و…. به تدریج جذب و روزانه به طور ۱۰ الی ۱۵ تن در چهار نقطه شهر خرم‌آباد توزیع میگردد.

وی گفت: کشتارگاه های مرغ روز سوم سال جدید تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی و صمت بر اساس یک برنامه ریزی مدون اقدام به کشتار مرغ خواهند کرد و امیدواریم با تدابیری که به این منظور اتخاذ شده همچنین تلاش های شبانه روزی همکاران در سازمان صمت و سایر دستگاه‌های مرتبط، فرآیند توزیع مرغ حالت عادی به خود بگیرد.

منصوری خاطرنشان کرد: مرغ به اندازه کافی وجود دارد و مردم به اندازه نیاز خود اقدام به خرید کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با شماره تلفن ۱۲۴ تماس بگیرند.