سردار کشکولی گفت: برگزاری کنگره شهدا نقش مهمی در تحقق تمدن بزرگ اسلامی دارد و این کنگره سرچشمه ای برای سیراب کردن نسل جوان از ارزشهاست.

به گزارش خبر افلاک، سردار مرتضی کشکولی امشب در جلسه ستاد کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید استان لرستان اظهار داشت: این کنگره برای اواخر سال آینده برنامه ریزی شده که از هم اکنون برنامه ریزی لازم صورت گرفته و تاکنون بالغ بر ۱۵۰ جلسه در این راستا برگزار شده است.

وی افزود: سرفصل های این کنگره در ۱۴ حوزه برنامه ریزی شده که در بخش های تولیدات ماندگار فرهنگی، ساخت آثار ماندگار، تحقیقات علمی و پژوهشی، گردهمایی و بازدید از خانواده شهدا، برگزاری همایش ها، تبلیغات و فضا سازی، برگزاری نمایشگاه، نامگذاری معابر و خیابان ها به نام شهدا، معرفی نقش استان در جنگ تحمیلی، برگزاری مسابقات، جمع آوری آثار شهدا، فعالیت در فضای مجازی، انعکاس مطبوعاتی، ارائه خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی می باشد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان تصریح کرد: در ذیل این کنگره، کنگره های دیگری برگزار خواهد شد و این برنامه در شهرستان های با جمعیت بالا نیز اجرا می شود.

وی بیان کرد: کنگره شهدای شاخص، مدافعان حرم، کودکان شهید، شهدای ترور، ارتش و ناجا برگزار خواهد شد و برنامه ریزی لازم برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن این کنگره ملی انجام می شود.

سردار کشکولی عنوان کرد: تلاش می شود که این کنگره سرچشمه ای شود تا نسل جوان را از ارزشها و بیان دستاوردهای دفاع مقدس سیراب کند و تمدن بزرگ اسلامی را رقم بزنند.

دبیر ستاد کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید استان لرستان خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ضروری است و باید با برگزاری برنامه های مختلف، نسل جوان را از رشادت های رزمندگان دوران دفاع مقدس آگاه کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک