آن روزها ما نمی دانستیم که شهادت جابر در دفاع از وطن و بین کوچه پس کوچه های شهرمان رقم می خورد.

به گزارش خبرافلاک غروب دریای چشم ها و آرامش صدایش دلتنگی هایش برای یک دیداردوباره با پدر را فریاد می زد؛ دختر و پدری که با عاشقانه های زهرایی قرار هم بودند شدت علاقه و  دلبستگیشان به یکدیگر را ، اقوام و آشنایان می دانستند؛اما هر بار در پس قرار یک شهر عاشقانه ها می لرزید تا آن شب سرد بهمن که در بیقراری فاطمه،  پدررفت تا مردم یک دیار امن و امان بخوابند.

ثریا فلاح نژاد؛همسر شهید جابر بیرانوند در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت:روزهای خدمت شهید سال ۷۰ با استخدام در ناجا و در پادگان شهید چمران کرج آغاز شد؛ سال ۷۳ برای خواستگاری من آمدند و بعد از ازدواجمان از سال ۷۵ تا روز شهادتشان در شهرهایی همچون کرج ،اهواز،دورود و خرم آباد خدمت کردند.

وی افزود: مدت خدمت در خرم آباد با سمت رئیس دایره قضایی کلانتری ۱۵ مشغول فعالیت بودند و جدای این که هر روز صبح تا ظهر در محل کار حضور داشتند گشت هایی را به عنوان شیفت های شبانه حضور داشتند.

فلاح نژاد خاطرنشان کرد: نماز مغرب و عشا شب شهادتش بیش از ۴۰ دقیقه طول کشید ساعت ۱۲ شب باید می رفتند بچه ها هر کدام مشغولی کاری بودند شب هایی که جابر می رفت بیدار بودم آن شب یک ساعتی را خوابیدم رویای عجیبی بود همسرم را با چهره ایی زیبا و نورانی در خواب دیدم و از خواب پریدم .

همسر شهید بیرانوند بیان کرد: نیمه های شب آن اتفاق برای جابر افتاده بود به من زنگ زدند و در ابتدا گفتند با چاقو مجروح شده اما وقتی که به بیمارستان رسیدم متوجه شدم که از شدت خونریزی دچار مرگ مغزی شده است.

وی با اشاره به ویژگی های اخلاقی شهیدعنوان کرد:عاشقانه دو پسر و دخترمان را دوست داشت اما بطور ویژه مواظب فاطمه بود و بسیار هم دلتنگ او می شد؛مستند خانواده شهدای مدافع حرم را صبح ها قبل رفتن به محل کار با هم نگاه می کردیم و ضمن ابراز ناراحتی برای غربت و تنهایی فرزندان شهدا، هربار به من می گفتند که می خواهند مدافع حرم شوند شاید آن روزها ما نمی دانستیم که شهادت جابر در دفاع از وطن و بین کوچه پس کوچه های شهرمان رقم می خورد.

فاطمه دختر شهید بیرانوند که پدر هربار برای رفت و آمد به محل تحصیلش در شهرستان دورود دلواپس می شدند و لحظه ای تاب دوریش را نداشتند، این روزها به عنوان پرستار در بخش nicu بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد مشغول خدمت است .

فاطمه بیرانوند با اشاره به ارتباط صمیمانه و علاقه بین خود و پدرش گفت: یکی از رفتارهای پدرم که حقیقتاً برای من درس آموز بود بیان نکات تربیتی بصورت غیر مستقیم همراه با داستانک های کوچک بود،بطوریکه امروز برای انجام امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فروع دین این شیوه و سبک رفتاری پدرم که اثربخش بوده است را در زندگی پیاده می کنم.

وی افزود: پدر هیچگاه به من اجبار نکردند و یا مستقیم که نحوه پوشش و حجاب من چگونه باشد اما بارها اهمیت عفت و حجاب حضرت زهرا (س) را در قالب داستان بازگو کردند؛زمانی که دختران شهدا را با چادر در مراسمات پدرشان از صدا و سیما نشان می داد می گفتند چادر و حجاب زیبایی بانوان را چند برابر می کند.

دختر شهید بیرانوند خاطرنشان کرد: سال ۷۶ زمانی  که امام خامنه ای (مدظله العالی) برای اعطای نشان به فرماندهان نمونه ناجا حضور داشتند و درجه را روی شانه پدر به عنوان فرمانده ارشد قرار می دهند ، پدرم به حضرت آقا می گویند که دوست دارند آخرین درجه ام شهادت باشد و حضرت اقا می فرمایند ان شاالله که به درجه رفیع شهادت نائل شوید و ۲۱ سال بعد پدرم با درجه سروانی شهید و بعد از شهادت سرگرد شدند.

وی با اشاره به توسلات شهید در عملیات های متفاوت به حضرت زهرا(س) بیان کرد: پدرم در چندین عملیات در نقاط حساس اهواز که گروهک الاهوازیه بودند و منجر به مجروح شدن تعدادی از پرسنل ناجا شده بود به عنوان رئیس کلانتری به حضرت زهرا (س) متوسل شده بودند و اعتقاد داشتند؛ شب های جمعه که مداحی حاج سعید حدادیان در مورد یاد امام و شهدا پخش می شد آن لحظه که می گفت “کی تو دلا واههمه بود دعوا سر سربند یا فاطمه (س) بود” اشک های پدرم را می دیدم؛می گفتند رمز پیروزی رزمندگان در اکثر عملیات های جنگ تحمیلی یا زهرا (س) بوده است.

دختر شهید ادامه داد: ایام مجروحیت پدرم با ایام فاطمیه مصادف شده بود ،در روزهایی پر از اضطراب ، دلهره و سرگردانی برای شفای پدر به حضرت زهرا (س) متوسل شدم اصلا فکر شهادت پدر را نمی کردم مطمئن بودم پدرم برمی گردد ، البته حکمت این که بعد از هشت روز دعا و توسل پدرم شهید شد متوجه شدم آن توسلات برای ما فرصت بود تا بتوانیم غم فراق پدرمان را تحمل کنیم.

به گزارش خبرافلاک نیروی انتظامی استان لرستان بیش از ۵۰۰ شهید در راه دفاع از امنیت شهرها و مرزها تقدیم انقلاب اسلامی کرده است ؛ شهید جابر بیرانوند متولد ۰۶/۰۶/۱۳۵۲ از خطه خرم آباد است که در شش ماهگی مادر و در سال ۷۸ پدرشان فوت می کنند؛سال ۷۰ استخدام نیروی انتظامی شده تا این که در ۱۷ بهمن سال ۹۷ در پی تیراندازی عوامل ناشناس به خودروی گشت فرماندهی  انتطامی خرم آباد سرباز وظیفه نجم الدین باوی شهید و سرگرد جابر بیرانوند به دلیل شدت جراحات در ۲۵ بهمن ۹۷ در بیمارستان ولیعصر تهران شهید می شوند.

روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد

اللهم الرزقنا توفیق شهاده فی سبیلک بین یدی ولیک

انتهای پیام/