امیری؛تئوریسین و تحلیل گر مسائل سیاسی غرب آسیا  با بیان این که در زمینه تولید، بّرد ،دقت و قدرت شکنندگی موشکی جز کشورهای برتر دنیا هستیم گفت: امروز 90 درصد تجهیزات نظامی به همت جوانان نخبه ،انقلابی و غیرتمند این مرز و بوم تولید می شود.

امیرعلی حیدر امیری؛تئوریسین و تحلیل گر مسائل سیاسی غرب آسیا در گفت وگو با خبرافلاک با اشاره به لغو تحریم تسلیحاتی ایران اظهار داشت: ما از اول جنگ تحمیلی در تحریم هستیم؛ صدام به تحریک آمریکا و با پول کشورهای حوزه خلیج فارس و اعرابی که وابستگی شدید به امریکا و صهیونیسم جهانی داشتند و از سلاح های بروز دنیا و تیم جاسوسی و ماهواره ای کشورهای اروپایی استفاده می کردند و ما در نبود سلاح و از جانب شرق و غرب تحریم بودیم.

وی افزود: در این دوران احتیاجات نظامی زیادی در زمینه هوایی،دریایی ،زمینی از جمله هواپیما، پهپاد، موشک ،تانک های پیشرفته ، زیردریایی، قایق های تندرو و… داشتیم؛ یادمان نرفته زمانی که رژیم بعث شهرهای ما را موشک باران می کرد ما یک عدد موشک نداشتیم اگرچه به هر طریق یک وجب از خاک را دست دشمنان ندادیم.

امیری با بیان این که ما تحریم ها را تبدیل به فرصت کردیم عنوان کرد: تحت تدابیر رهبر فرزانه انقلاب ، زحمات پرسنل خدوم وزارت دفاع و سپاه پاسداران، جوانان و کادر مهندسی امروز به مرحله ای رسیدیم که در زمینه تولید موشک ، برد ،دقت و قدرت شکنندگی موشکی جز چهار کشور پیش رفته و برتر دنیا هستیم.

کارشناس سیاسی تصریح کرد: امروز ۹۰ درصد تجهیزات نظامی را به همت جوانان نخبه ،انقلابی و غیرتمند این مرز و بوم می سازیم بطوریکه در زمینه ساخت قایق های تندرو با قابلیت نصب انواع سلاح و رادارهای شناسایی جدید و تعداد بالای تولید جز چند کشور اول دنیا هستیم.

امیری با بیان این که کشوری که خود وارد کننده بوده امروز صادر کننده است،خاطرنشان کرد: اسلحه سازی از صنعت های آپدیت و بروز است بطوریکه بعد از مدتی هر کشوری که یک سری تسلیحات  را دارد تقریبا یا از رده خارج می شود به علت این که تسلیحات خیلی جدیدی جایگزین می شود و یا این که باید آن ها رابا روش های جدید بروز رسانی و تعمیر کنند .

مدرس دانشگاه بیان کرد: پمپو اعلام کرده است هر کشوری و با هر عنوانی با ایران تجارت داشته باشد با خطر تحریم آمریکا رو به رو است اما جمهوری اسلامی ایران توانست در اوج تحریم ها و آن زمان که سردمداران غرب قراردادهای میلیاردی با کشورهای منطقه از جمله آل سعود عقد می کردند دست برتر نظامی در منطقه باشد و ان شاالله این سلاح ها در دستان سربازان جبهه اسلام و مقاومت است.

امیری با اشاره قدرت و دقت سامانه های پدافندی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: زمانی که پهپاد آمریکایی با سامانه سه خرداد در میناب زده شد بسیاری از کشورها از جمله هند،چین ،روسیه خواهان خرید این سامانه شدند؛ امروز می توانیم ضمن صادر کردن سلاح به خیلی از کشورها توانایی تسلیحاتی ایران را به رخ جهانیان بکشانیم و ما هم جز باشگاه کشورهای سازنده و صادر کننده تسلیحات بروز نظامی در دنیا باشیم.

به گزارش خبرافلاک با گذشت ۵ سال از صدور قطعنامه ۲۲۳۱، ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد (۲۷ مهر ۹۹) تحریم‌های تسلیحاتی ایران بدون نیاز به صدور قطعنامه جدیدی از سوی سازمان ملل، برداشته شد و بر اساس اعلامیه وزارت امورخارجه کشورمان از تاریخ ۲۷ مهر۹۹  همه محدودیت‌های انتقالِ اقلام تسلیحاتی به و از جمهوری اسلامی ایران و همچنین اقدامات و خدمات مالی مرتبط با آن و تمامی ممنوعیت‌های ورود یا عبور از قلمرو دولت‌های عضو ملل متحد که پیش از این علیه برخی از شهروندان و مسئولین نظامی ایران تحمیل شده بودند،  به صورت خودکار خاتمه یافت.

انتهای پیام/