رئیس اداره ورزش و جوانان خرم آباد با اشاره به پلمپ پنج باشگاه متخلف در امر عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا گفت: 400 مدیر باشگاه و مربی ورزشی متضرر از کرونا  برای دریافت تسهیلات به اداره کار معرفی شدند.

سید آرش قیاسیان؛ رئیس اداره ورزش و جوانان خرم آباد در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: درراستای پاسداشت هفته تربیت بدنی، ورزش های غیرگروهی نظیردوچرخه سواری ،سوارکاری،اتومبیل رانی ،قایق رانی تک نفره وکوهپیمایی بصورت محدود و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار می شود.

وی با اشاره به دیدار با خانواده معظم شهیدان زیوداروعلی پناهی افزود: همزمان با روز جهانی کوهنورد و بر اساس شیوه نامه های بهداشتی مراسم گرامیداشت زنده یاد محمد اصل مرز،قهرمان کوهنوردی در لرستان که بر اثر بیماری کرونا جان باخت اجرا می شود.

قیاسیان عنوان کرد: برنامه ها صرفاً مختص مرکز خرم آباد نبوده بلکه در بخش های تابعه  از جمله زاغه ،سپیدشت و بیرانشهر از ظرفیت هیات های روستایی ، عشایری برای اجرای ورزش های غیرگروهی استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به ۵۲ کمیته هیأت همگانی ورزش بانوان خاطرنشان کرد:طرح آوای ورزش در همسایگی در مناطقی همچون محوطه منازل هزار دستگاه با برخورداری از فضای باز وپارک های اطراف با هدف ترویج فرهنگ ورزش همگانی برگزار می شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان خرم آباد بیان کرد: باتوجه به دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا پیرامون تعطیلی دو هفته ای باشگاه های ورزشی، گشت تیم های بازرسی به مدت سه روز متوالی شروع شده و تاکنون پنج باشگاه متخلف با هماهنگی نیروی انتظامی پلمپ شده است؛بعد از مدت تعیین شده، باشگاه ها موظف به اجرای کامل پروتکل های بهداشتی از جمله فراهم کردن فضای ۱۶ و حداقل ۱۰ مترمربع برای هر ورزشکار و بدون هرگونه تجمع و ازدحام هستند.

وی یادآورشد:  ۴۰۰ مدیر و مربی باشگاه های ورزشی جهت دریافت تسهیلات بانکی کم بهره  به اداره  کار ،رفاه و تأمین اجتماعی معرفی شده و در مراحل ثبت سامانه هستند و تاکنون ۳۰ نفر وام را دریافت کرده اند.

قیاسیان گفت: باتوجه به مشکلات اقتصادی پیش آمده برای مدیران باشگاه های ورزشی، طرح پهلوان منصف با صحبت و تعامل با مالکان و صاحبان مکان های ورزشی، جهت تخفیف و بخشودگی کامل اجاره بها اجرا شد.

انتهای پیام/