نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر این‌که دشمن در عرصه جنگ سخت از ملت ما شکست خورده است، اظهارکرد: استکبار جهانی امروزه جنگ نرم را در پیش گرفته است و به‌دنبال القای ناامیدی در جامعه است.

به گزارش خبرافلاک حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، شامگاه دوشنبه، ۲۸ مهر در دیدار با رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی لرستان با اشاره به این‌که دشمنان در جنگ سخت نتوانستند موفق شوند، اظهارکرد: امروز دشمن جنگ نرم را در پیش گرفته است و به‌دنبال القای ناامیدی در جامعه اسلامی ایران است.

وی با ذکر این مطلب که امروزه دشمن اهداف خود را با جنگ نرم دنبال می‌کند، گفت: جنگ برای دشمنان هم هزینه دارد، لذا توان خود را در حوزه جنگ نرم به کار گرفته‌اند و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی جامعه، با روشنگری و بصیرت‌افزایی تهدیدهای جنگ نرم دشمن در فضای مجازی را به فرصت تبدیل کند.

شاهرخی با یادآوری این مطلب که همکاری و هم‌افزایی مجموعه ناجا با ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد، تصریح کرد: این دو مجموعه بایستی در کنار یکدیگر قرار بگیرند و با عمق بخشیدن به کار و آموزش‌های درست نیروها، امنیت را در جامعه حاکم کنند این در حالی‌است که پلیس اطلاعات و امنیت عمومی باید همواره نسبت به مخاطرات فضای مجازی هوشیار باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر این‌که برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بایستی کمیت و کیفیت کار در مجموعه‌های مرتبط از جمله نیروی انتظامی ارتقاء یابد تا آثار آن دیده شود، افزود: نسبت به بدحجابی باید کار فرهنگی شود و مجموعه دستگاه‌های مرتبط با هماهنگی ورود کنند چراکه ترویج حجاب و عفاف امری است که تمام دستگاه‌ها در آن نقش دارند.

وی با اشاره به این‌که ناظران در سطح شهر حضور دارند و در خصوص حجاب و عفاف تذکر می‌دهند ولی این‌طور نیست که بگوییم خروجی کار امید بخش است، تصریح کرد: باید یک بازنگری دیگری در کار داشته باشیم، با همفکری و همکاری جامعه‌شناسان و افراد متخصص و وحدت و هماهنگی با تشکیلات مختلف، نظارت‌ها را در جامعه افزایش دهیم و از بروز مسائل مختلف پیشگیری کنیم.

شاهرخی با بیان این‌که آمارهای مقایسه‌ای در مؤلفه‌های مختلف امنیت در جامعه باید احصاء شود و بر این اساس برای ادامه کار برنامه ریزی شود، اضافه کرد: در این راستا همه کار متوجه نیروی انتظامی نیست و دستگاه‌های مختلف دخیل هستند به فرض مثال گشت رضویون برای تأمین امنیت محلات ایجاد شد اما ساعت فعالیت این گشت‌ها و گستره جغرافیایی تحت پوشش آن‌ها به گونه‌ای نیست که بتوان به اهداف متصور شده دست یافت.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که اگر می‌خواهیم به کار مؤثر و نتیجه‌بخش دست یابیم باید گلوگاه‌ها و مسائل اساسی را پیدا کنیم، گفت: قوانین و مصوبات در کنار تجهیزات و نیروهای مجموعه ناجا باید به‌کار گرفته شود تا بتوانیم مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را حل کنیم.

وی با تاکید بر این‌که علل و عوامل آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی باید احصاء و وجوهات مختلف باید بررسی شود تا آثار زحمات را ببینیم، افزود: مجموعه نیروی انتظامی و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی پر تلاش هستند، در همه جا حضور دارد و این امر اِشرافیت پلیس را نشان می‌دهد.

وی بر لزوم همکاری و تعامل با آمران به معروف و ناهیان از منکر از سوی نهادهای ذی‌ربط تاکید کرد و گفت: کسانی‌که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر نقش دارند باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرند و در این راستا باید قوانین حمایت از آمران به معروف اجرایی شود.
انتهای پیام

  • منبع خبر : ایکنا