بر اساس اعلام مسئولان شهری خرم‌آباد، پل «آیت‌الله کمالوند» این شهر که در جریان سیلاب تخریب شد، ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پل «اناری» نیز تا یک ماه دیگر افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرافلاک   در جریان وقوع سیلاب فروردین ماه سال ۹۸، زیرساخت‌ها، پل‌ها، آسفالت و… سطح شهر خرم آباد خسارت‌های فراوانی دیدند و حال بعد از حدود یک سال از وقوع این سیلاب، یکی از پل‌های تخریب شده در شهر خرم آباد افتتاح شده، یکی دارای پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی است و دیگری نیز بر اساس وعده شهردار خرم آباد تا یک ماه دیگر افتتاح می‌شود.

پل «آیت الله کمالوند» ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

محمد شریفی شهردار خرم آباد در رابطه با وضعیت پل‌های سطح شهر خرم آباد بعد از وقوع سیلاب، اظهار داشت: در سیلاب فروردین ماه سال ۹۸، سه مورد از پل‌های اصلی سطح شهر خرم آباد تخریب شد.

وی با بیان اینکه این پل‌ها شامل پل «آیت الله کمالوند»، پل «بهداری» و پل «اناری» هستند، گفت: پل «بهداری» در شهریور ماه به افتتاح رسید.

شهردار خرم آباد، بیان داشت: پل «آیت الله کمالوند» نیز در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وعده افتتاح پل «اناری» تا یک ماه دیگر

شریفی با اشاره به اینکه پل «اناری» نیز تا یک ماه آینده به افتتاح خواهد رسید، تصریح کرد: این پل‌ها از محل اعتبارات ماده ۱۰ سیلاب، که از طریق استانداری ابلاغ شده در دستور کار قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه پل «آیت الله کمالوند» و پل «بهداری» دو پل مهم و اصلی شهر خرم آباد بودند، افزود: از مردم خرم آباد به دلیل اینکه پروژه‌ها با تأخیر به سرانجام رسیده‌اند پوزش می‌خواهم.

شهردار خرم آباد، تصریح کرد: پل «بهداری» کاملاً به افتتاح رسیده است، ما بقی پل «آیت الله کمالوند» نیز از نظر زیبایی، نورپردازی و فضای سبز نیز در دستور کار است.

پل «اناری» در مرحله بتن ریزی است

گودرز امیری معاون عمرانی استانداری لرستان نیز در این رابطه، اظهار داشت: چهار پل در شهر خرم آباد که در اثر سیلاب سال ۹۸، تخریب شده بودند را برای احداث و بازسازی در دستور کار قرار دادیم.

وی با بیان اینکه پل «ماسور» تخریب نشد، اما بازسازی آن یک کار واجب و ضروری بود و در حال حاضر در دستور کار است، بیان داشت: پل «بهداری» نیز تکمیل و به بهره برداری رسید.

معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه پل «اناری» تقریباً پیشرفت مناسبی دارد، تصریح کرد: بتن ریزی این پل باقی مانده که پس از بتن ریزی و احداث «دستک ها» به بهره برداری می‌رسد.

۱۰۳ میلیارد به شهرداری پرداخت شد

امیری، گفت: همچنین پل «آیت الله کمالوند» در سیلاب ۹۸ به طور کامل تخریب شد، شاهد بهره برداری از آن هستیم که نواقصی دارد که برای افتتاح کامل در دستور کار برای رفع این نواقص است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۱۰۳ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سیلاب در اختیار شهرداری خرم آباد قرار دادیم که علاوه بر احداث این چهار پل، بحث دیواره ساحلی رودخانه، آسفالت معابری که در اثر سیلاب آسیب دیدند و… را انجام دهد، گفت: تقریباً می‌توان گفت، آنچه به شهر خرم آباد بر اثر سیلاب خسارت وارد شده به نوعی توسط دولت جبران شده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر