استاندار لرستان از تمدید مصوبات ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در استان به مدت شش روز خبر داد.

به گزارش خبرافلاک به‌نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان از تمدید دوباره محدودیت‌های کرونایی در استان خبرداد و اظهار کرد: با توجه به شرایط بیماری در لرستان تمام محدودیت‌های ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا را که در هفته قبل تصویب شده بود به مدت شش روز دیگر تمدید می‌شود.

وی با بیان این‌که بر این اساس کلیه محدودیت‌ها تا جمعه، دوم آبان‌ماه امسال تمدید می‌شود، از مردم لرستان خواست با توجه به شرایط قرمز استان نسبت به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا پای‌بند باشند.

لازم به ذکر است، مصوبات بیستم مهرماه جاری ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در لرستان که برای دومین بار تمدید شده عبارت‌از موارد زیر بودند.

بر اساس مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در لرستان ضمن تعطیلی مجالس جشن و عزا در لرستان، همه ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، مؤسسات دولتی و غیردولتی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی ملزم شدند با۵۰ درصد ظرفیت(حضور نیروها به‌صورت یک روز درمیان) فعالیت داشته باشند.

مقرر گردید به مدت دو هفته از تاریخ ابلاغ مصوبه، آموزش در کلیه مدارس سطح استان به صورت غیر حضوری برگزار شود. بدیهی است در مناطق روستایی نیز در مدت یاد شده اصل بر آموزش غیر حضوری می‌باشد، مگر در مناطقی که از نظر دانشگاه علوم پزشکی مشکلی در تشکیل کلاس‌ها به‌صورت حضوری وجود نداشته باشد.

مقرر گردید اداره کل صمت با همکاری تعزیرات، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، بازرسی استانداری نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح استان اقدام و در صورت عدم رعایت قوانین با متخلفان احتمالی برخورد قانونی به‌عمل آید.

استفاده از ماسک برای همه افراد جامعه اعم از اصناف، کسبه، کارمندان دولتی و خصوصی، ارباب‌رجوع اجباری بوده و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

مقرر گردید با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا در استان، همه دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به تعطیل نمودن مراکز تجمعی غیرضروری مانند باشگاه‌های ورزشی، هتل‌ها، مراکز اقامتی، اماکن متبرکه به مدت دو هفته اقدام کنند.

مقرر گردید دانشگاه علوم پزشکی با همکاری نیروی انتظامی، بسیج نسبت به تشکیل گشت ارشاد سلامت جهت اطلاع‌رسانی و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح استان اقدام نمایند.

برگزاری هرگونه مراسم تشییع و خاک‌سپاری مشتمل‌بر تجمع که با اعلام قبلی(درج آگهی ترحیم و بنر) صورت پذیرد ممنوع بوده و خانواده‌ها ملزم به تشییع متوفی فقط با حضور اعضاء درجه‌یک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی می‌باشند و در این خصوص نیروی انتظامی برخورد قانونی لازم را با متخلفین به‌عمل خواهد آورد.

مقرر گردید برگزاری هرگونه مراسم جشن و یا عروسی تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و در صورت مشاهده با متخلفین احتمالی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/