مهدیان  نسب با اشاره به کشف ۱۲۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان طی امسال گفت: میزان کشف کالای قاچاق در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرافلاک سردار محمد مهدیان نسب؛ فرمانده انتظامی لرستان در گفت و گوی ویژه خبری با اشاره به اجرای چهار طرح عملیاتی  اظهار داشت:ضمن اجرای چهار عملیاتی  ۵۱ نقطه آلوده در سطح استان به صورت دائم در راستای پیشگیری از وقوع جرم پاکسازی می‌شوند .

وی افزود: ۱۷ سازمان در رابطه با بحث پیشگیری از جرم مؤثر هستند و امسال با کشف و ضبط کشف و ضبط بیش از سه تن مواد مخدر، پنج هزار و ۴۶۶ قاچاقچی مواد مخدر، توزیع کننده و معتاد متجاهر در سطح استان دستگیر شده است.

فرمانده انتظامی لرستان عنوان کرد : همچنین طی سال جاری، هزار و ۹۶۹ قبضه سلاح به صورت خانه به خانه، در نزاع‌ها، تیراندازی‌ها و… در سطح استان کشف شده است چراکه این امر واقعاً زیبنده استان لرستان نیست و به طور حتم پلیس و نیروی انتظامی با بحث تیراندازی‌ها برخورد جدی می‌کند و مردم در استان لرستان به عنوان یک استان ولایتمدار، نباید به خاطر چرای دام، مباحث قومی  دست به تیراندازی بزنند.

وی خاطرنشان کرد: خواهش ما از مردم، ریش سفیدان، معتمدین و… این است که در این رابطه امر به معروف و نهی از منکر کنند، اجازه ندهند که جوانان کار‌های خودسرانه انجام دهند، ما هم با اجرای کار‌های فرهنگی، با استفاده از مجوز قضائی، خانه به خانه سلاح‌های غیر مجاز را جمع آوری می‌کنیم.

مهدیان نسب تصریح کرد: در طرح مقابله با اراذل و اوباش  ۹۸۸ نفر در استان دستگیر شده اند؛ ۳۹ نفر از اراذل و اوباش «بنام» از استان فرار کرده‌اند

و۵۸۸  نفر از افرادی را که اقدام به شرارت می‌کنند به صورت مستمر احضار و آن‌ها را ارشاد و راهنمایی می‌کنیم و از آن‌ها تعهد اخذ می‌شود.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی سرقت در استان طی امسال نسبت به سال گذشته، بیان کرد: مردم نسبت به نگهداری اموال، خودرو و… خود بی توجه هستند، ضرورت دارد که مردم از دوربین‌های مدار بسته در منازل و کوچه‌های خود استفاده کنند.

مهدیان  نسب با اشاره به کشف ۱۲۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان طی امسال گفت: میزان کشف کالای قاچاق در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/