مغناطیسِ اربعین خیلِ عظیم و منسجمی از زائران پیاده مسیر نجف به کربلا را پای کارهمدلی، مواسات و کمک مومنانه آورد.

به گزارش خبرافلاک شاید اربعین سال ۱۴۴۲ تاریخ امتحان فصلی از کتاب قطور و پر رمز و رازِ پیاده تا کربلا  ، با عنوان همدلی تعیین شده است؛ آن زمانی که محبت حسین (ع) دوستدارانش را با تشکیلاتی منسجم در مسیر خدمت و جهاد همراه و پشتیبان هم قرار می دهد.

این جوانان همان زائران امام مظلومان، با پای پیاده و برهنه در گذر از هر عمود هستند که امروز در لبیک به فرمان حسین(ع) زمانشان پای عمود مواسات و همدلی ایستاده اند.

محمد کریم خورشیدوند؛مسئول قرارگاه مردمی امام خامنه ای (مد ظله العالی ) در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: اربعین امسال شهر به شهر، محله به محله، خانه به خانه را به موکب خدمت تبدیل کرده تا برپایه راهبرد بیانیه گام دوم، گفتمان انقلاب و نظام سازی در بستر جامعه، عمودهای منتهی به تمدن اسلامی را به سلامت طی کنیم.

وی با بیان این که اربعین امسال هر خودرو و هر گوشی تلفن همراه  یک موکب رسانه ای است افزود: در صدد هستیم تا با تجمیع ظرفیت ها و توانمندی های مواکب بستری برای ارائه راهکار و مقابله با چالش ها و نیازهای پیش رو فراهم شود.

خورشیدوند با اشاره به شعار مشترک و جهانی مجمع مواکب مردمی پیرامون زمینه سازی برای ظهور عنوان کرد: عمود های خدمت، همدلی ، مواسات و کمک مومنانه با هدف خدمت جهادی به مردم مناطق محروم در هندسه اربعین امسال ترسیم شده است.

 وی تصریح کرد: مغناطیسِ اربعین خیلِ عظیم و منسجمی از آزادگان جهان را پای کار آورده است، تا نه تنها شهر و یا ایرانِ اربعینی بلکه جهان اربعینی را تجربه کنیم.

خورشیدوند با بیان این که اربعین امسال شعار حب الحسین یجمعنا با حب الحسین فی بیوتنا و حب الحسین فی قلوبنا ارتباط معنایی تنگاتنگ دارد خاطرنشان کرد: این روزها  که با خیزش اجتماعی حول محور ولایت مطلقه فقیه نیروها و گروه های جهادی در مواکب اربعین گرد هم آمده اند خدمات قرارگاه مردمی امام خامنه ای در راستای محرومیت زدایی،کمک به معیشت مردم و اشتغالزایی و… ارائه می شود.

نرگس بیرانوند؛ مدیرسازمان مردم نهاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها در لرستان در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: به مناست ایام اربعین حسینی و با همراهی قرارگاه جهادی امام رضا(ع) پنج هزار بسته مواد غذایی و لوازم التحریر برای ایتام ونیازمندان تهیه شد.

وی افزود: بسته ها ی آماده شده به ارزش ۳۵۰ میلیون تومان بواسطه کمک های خیرین و هم استانی های عزیز جمع آوری شده است.

بیرانوند با اشاره به خدمات بنیاد آبشار عاطفه ها در مسیر پیاده روی زائران اربعین حسینی در سال های گذشته عنوان کرد: امسال با وجود ویروس کرونا توفیق حضور از ما سلب شد از این رو به یاد آن روزها در روز اربعین حسینی با عنوان خدمت رسانی بسته ها را در اختیار نیازمندان قرار می دهیم تا ان شاالله در سال های آینده و در راستای محرومیت زدایی گام های بلندتری را برداریم.

انتهای پیام/

مصاحبه کننده:یاسر بسطامی

گزارش: بختیاری