مدیر سرای سالمندان صدیق خرم آباد گفت: واکسن انفولانزا برای 63 سالمند مرکز تزریق شده و تاکنون هیچ موردی از ابتدای سالمندان این مرکز به کرونا مشاهده نشده است.

حسن طرهانی ؛ مدیر سرای سالمندان صدیق خرم آباد در گفت و گوبا خبرافلاک در رابطه با برنامه های پیشگیری و مقابله با کرونا موسسه اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا محدودیت هایی که می توانست از انتقال و انتشار ویروس  ممانعت کند  را در مرکزاعمال کردیم؛ پرستاران و کارکنان مرکزدر نهایت  مسئولیت پذیری و سخت کوشی مقابله با شیوع بیماری کرونا را مدیریت  کردند .

وی افزود: ضمن انجام ضدعفونی مرکز در سه شیفت صبح، عصر و شب همراه با  شست وشوی مستمر کف اتاق ها ، سالن ها ، تمامی پرسنل هر روز تب سنجی شده و با روپوش و دمپایی وارد مؤسسه می شوند.

طرهانی با اشاره به تزریق واکسن آنفولانزا برای کلیه سالمندان مرکزعنوان کرد: با رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی و تلاش و همت پرسنل، ۶۳ سالمند حاضر در این مرکز شامل ۴۲ زن و ۲۱ مرد در سلامت و صحت کامل بوده و هیچ گونه مواردی از ابتلای سالمندان به کرونا مشاهده نشده است.

مدیر مؤسسه صدیق خرم آباد بیان کرد: سالمندان بصورت روزانه  و طی تماس های تلفنی ، تصویری با خانواده هایشان ملاقات دارند و درمواردی که سالمندان نیازمند ملاقات حضوری هستند شرایط و محوطه فاصله گذاری شده تا سه متر برای دیدار با خانواده فراهم شده است.

طرهانی خاطرنشان کرد: تغذیه جسم و روح سالمندان باید در کنارهم باشد؛ اگرچه آرامش روح و روان سالمندان از اهمیت بیشتری برخوردار است بنابراین حمایت تمامی نهاد ها و ادارات از سرای سالمندان خصوصاً در زمینه  خدمات مشاوره ای و روانشناسی ضروری است.

انتهای پیام/