متاسفانه با وجود قول های مسئولان مبنی بر تعریض جاده سراب یاس خرم آباد، این امر تحقق نیافته و دور از دسترس قرار دارد.

به گزارش خبرافلاک جاده سراب یاس خرم اّباد مسیر ترددمنطقه های گردشگری تاف و نوژیان و روستاهای جنوب شرقی بخش مرکزی خرم آباد است.

متاسفانه عرض کم جاده سراب یاس خرم آباد و وضعیت نامناسب آن همواره مشکلات زیادی را برای مردم خرم آباد به وجود آورده است.

به همن دلیل تعریض این جاده چند کیلومتری به یکی از مطالبات مردم منطقه تبدیل شده چرا که اکنون حجم بالایی از تردد مردم توسط این جاده اتفاق می افتد و این جاده از ایمنی لازم نیز به هیچ عنوان برخوردار نیست.

کش و قوس های زیادی برای تعریض این جاده در سالهای گذشته تاکنون وجود داشت که بالاخره با موافقت ارتش جمهوی اسلامی در ازای آزادسازی ۲۰ هزار متر زمین این نهاد، راه و شهرسازی دیواره جداکننده مابقی زمین های ارتش را احداث کرده و نسبت به ساخت یک باب ساختمان جایگزین این نهاد که در اراضی آزادشده قرار دارد، اقدام نماید.

امری که هنوز پس از گذشت چندین ماه به صورت کامل اجرایی نشده و مطمئنا با توجه به آغاز فصل پاییز و زمستان انجام عملیات تعریض را دور از دسترس قرار می دهد.

به هر حال تعریض این جاده ۳ کیلومتری و همچنین احداث پل دائم به عنوان یک امر ضروری به شمار رفته که هنوز پس از گذشت چندین سال تکمیل نشده است.

از سوی دیگر پل دسترسی این محور نیز از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخودار نیست و مطمئنا با توجه به آغاز فصل بارش ها بازهم شاهد بروز مشکلات زیادی برای مردم منطقه خواهیم بود.

تمامی سخنان در حالی است که رضا خالقی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در تاریخ ۶ مهر ماه سال گذشته در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: عملیات اجرایی تعریض جاده منتهی به مناطق سرابیاس و پشته جزایری خرم‎آباد شهریورماه امسال آغاز شده که فاز نخست آن ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: ۲۷ شهریور امسال ۱۱۱ طرح عمرانی و بازسازی برخی خسارات سیل به طور همزمان در لرستان آغاز شده که تعریض این جاده از جمله طرح های همزمان استان است و اکنون احداث دیواره سه کیلومتری جداکننده زمین های ارتش، به عنوان فاز نخست این پروژه در حال اجرا می باشد.

وی اظهار داشت: برای اجرای این مهم، طی پیگیری های مستمر با ارتش جمهوری اسلامی، ۲۰ هزار متر مربع زمین از اراضی این نهاد برای تعریض مسیر دسترسی به سرابیاس آزاد شده تا عملیات جاده سازی برای مردم این منطقه آغاز شود.

وی ادامه داد: پس از آغاز عملیات اجرایی طرح، مراسم کلنگ زنی دیگری برگزار نشده و در حال حاضر احداث دیواره ای به طول سه کیلومتر برای جداسازی اراضی ارتش از جاده مذکور در دست اجرا است.

خالقی تصریح کرد: در توافق با ارتش جمهوری اسلامی مقرر شده در ازای آزادسازی ۲۰ هزار متر زمین این نهاد، راه و شهرسازی دیواره ی جداکننده مابقی زمین های ارتش را احداث کرده و نسبت به ساخت یک باب ساختمان جایگزین این نهاد که در اراضی آزادشده قرار دارد، اقدام نماید.

وی با بیان اینکه بعد از احداث دیواره، عملیات تعریض جاده به عرض ۱۱ متر و طول سه کیلومتر آغاز می شود گفت: برآورد اعتبار اجرای این طرح سه میلیارد تومان و مدت زمان قرارداد آن ۱۰ ماه است.

با توجه به اعلام آمادگی ارتش جمهوری اسلامی به نطر می رسد بایستی دستگاه های متولی از قبیل راه و شهرسازی به تعهدات قانونی خود عمل کنند.

به هر حال باید دید مسئولان به وعده خود عمل خواهند کرد و یا همچنان شاهد خلف وعده خواهیم بود؟

انتهای پیام/

  • منبع خبر : وارک نیوز