مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت: سهمیه برنج‌کاری در لرستان، 3 هزار و ۷۵۰ هکتار بوده ولی ۱۰هزار هکتار کشت شده درحالیکه کشت برنج در لرستان محدود و ممنوع بوده است.

به گزارش خبرافلاک جواد طهماسبی ، اظهار داشت: براساس گزارشاتی که از شهرستانها رسیده، در حال حاضر حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی لرستان زیر کشت برنج است و ۴۷ تا ۴۸ هزار تن هم برداشت شلتوک داشته‌ایم که ۶۰ درصد آن برنج سفید بوده است.

وی با بیان اینکه تا ۱۰الی ۱۲روز آینده برداشت ادامه دارد، افزود: سهمیه کشت برنج در استان، سه هزار و۷۵۰ هکتار بوده است ولی ۱۰هزار هکتار کشت شده؛ یعنی تقریباً تمام کشاورزان زمین‌های خود را زیر کشت برنج برده‌اند.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: با وجود اینکه برنج‌کاری در استان لرستان محدود و ممنوع است اما امسال شاهد افزایش کشت آن هستیم و امور آب هم به عنوان متولی این موضوع هیچ اقدامی نمی‌کند و جلوی برنج‌کاری را نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه به جز سه استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان، کشت برنج در مابقی استانها یا ممنوع است یا باید به صورت خیلی محدود کشت شود، تصریح کرد: برنج شمال نرخ مصوب دارد و دولت خرید تضمینی آنها را برعهده دارد اما ارقام محلی نرخ مصوبی ندارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیرافلاک