امسال باوجود بیماری کرونا برنامه بسیاری از هیات ها در راستای خدمت به مردم تغییر پیدا کرد.

به گزارش خبرافلاک  یکی از اهداف راه اندازی هیئات مذهبی در مساجد و محلات آموزش، تمرین و پیاده سازی مکتب اهل بیت علیه السلام در مسیر حرکت جامعه است . مکتبی که سراسر ایثار، احسان ،مواسات ،نوع دوستی و همدلی است. امسال باوجود بیماری کرونا برنامه بسیاری از هیات ها در راستای حفظ جان و سلامت مردم تغییر کرد ؛ ضدعفونی محلات ،تولید ماسک و تهیه موادخوراکی از جمله آب میوه برای بیماران و کادر درمان،توزیع  مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی بین مردم،برگزاری مراسمات با رعایت شیوه نامه بهداشتی و تهیه کمک های مومنانه  در فهرست برنامه های اجرایی و مهم هیات ها قرار گرفت.

سیده طاهره موسوی؛مسئول هیات محبین ام الحسنین (ع) خرم آباد در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: سال های گذشته تمام مناسبت ها ی مذهبی از جمله ۶۰ روز ماه محرم و صفر مراسم سوگواری امام حسین (ع) در حسینیه با حضور جوانان برگزار می شد ، امسال یا وجو کرونا ضمن برگزاری مراسمات با رعایت پروتکل های بهداشتی ،اقدامات جهادی ،خدماتی در اولویت برنامه های هیات قرار گرفت.

وی با اشاره به تهیه و توزیع جهیزیه بین نوعروسان بی بضاعت افزود: از ابتدای کرونا با تلاش بانوان جهادی هیات بیش از ۲۳ هزار ماسک برای مردم و کادر درمان دوخته شد و بیش از ۱۵ میلیون تومان بسته های کمک مومنانه در قالب طرح احسان و هم دلی بین خانواده های مستضعف شناسایی شده در حاشیه شهر و روستاها توزیع کردیم.

موسوی با بیان این که فرصت خدمت به مردم عطای رزق از جانب خداوند به بنده اش است و باید از این زمان را غنیمت شمرد عنوان کرد: کار برای اهل بیت علیه السلام خستگی نداشته از طرفی انقلابی بودن وانقلابی ماندن هزینه دارد ؛ ممکن است در این مسیر سنگ اندازی هم وجود داشته باشد آن چه برای ما لذت بخش است مشاهده تغییر رفتار آن دختر جوانی است که با شرکت در برنامه های هیات و محب اهل بیت (ع) شدن زمینه تحول در زندگی او فراهم می شود.

مدرس دانشگاه معارف اسلامی خاطرنشان کرد: امروز در فضای مجازی تهاجم فرهنگی به معنای واقعی را می بینیم  ،دشمن از هر جهت می خواهد جوانان ما را از معنویت و اسلام و قران جدا کند چراکه مسیر درست زندگی از طریق قران و اسلام است و هیئات نسبت به آگاهی و کمک به جوانان در انتخاب مسیر درست زندگیشان نقشی مهم برعهده دارند.

انتهای پیام/