مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: برچسب قرمز برای دام جوان در استان استفاده خواهد شد.

به گزارش خبرافلاک دکتر مصطفی زبردست امروز ۱۴ مهرماه به تشریح عملکرد دامپزشکی استان در حوزه‌های مختلف دام، طیور و آبزیان پرداخت و آن را در خدمات‌رسانی به بهره‌برداران، مثبت ارزیابی کرد.

وی از خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه لرستان خواستار همکاری و اطلاع‌رسانی به‌موقع فعالیت‌های صورت گرفته دامپزشکی در سطح جامعه شد و با اشاره به پیرکشی دام در استان، تصریح کرد: نزدیک به دو ماه هست که با برگزاری جلساتی به دنبال راه حلی مناسب جهت جلوگیری از پیرکشی دام هستیم.

مدیرکل دامپزشکی لرستان خاطرنشان کرد: پیرکشی دام نه تنها در مرکز استان، بلکه در سایر شهرستان‌ها مشاهده می‌شود؛ متأسفانه دام‌های جوان از استان خارج و دام پیر از استان‌های فارس، اصفهان، قم و تهران وارد شده و کشتار می‌شود.

زبردست بیان کرد: این دام‌های پیر هرچند ازنظر سلامت مشکلی ندارند اما از لحاظ کیفیت، دارای گوشت باکیفیت نیستند که این موضوع به اطلاع منابع تصمیم گیرنده استان رسانده شده است.

وی اضافه کرد: لذا برای جلوگیری از موضوع پیرکشی دام در لرستان فقط دامپزشکی به تنهایی نمی‌تواند وارد عمل شود، بلکه نیاز به رایزنی دارد؛ دستگاه‌های مرتبط ازجمله استانداری، نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی نیز بایستی به این موضوع ورود پیدا کنند.

مدیرکل دامپزشکی بیان کرد: برای تشخیص دام‌های پیر در قصابی‌ها، برچسب‌هایی را مشخص کرده‌ایم که برای دام جوان از برچسب قرمز، دام متوسط لیبل سفید و برای دام‌های پیر در آینده پیشنهاد می‌شود از زرد استفاده شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا