نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به تغییر جهت بازار طلا بیان کرد: بر خلاف روند دو روز گذشته، بازار طلا امروز وارد فاز افزایشی شد به طوریکه قیمت طلا و سکه نسبت به دیروز حدود ۵۰ و ۶۵۰هزار تومان گران‌تر شده است.

به گزارش خبرافلاک محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت امروز بازار طلا توضیح داد:  بهای اونس در ابتدای معاملات امروز کاهش یافت و در حال حاضر دوباره به سطح ۱۹۰۰دلاری برگشته، اما بازار طلای امروز متاثر از رشد مجدد نرخ ارز وارد فاز افزایشی شد.

وی افزود: بر همین اساس قیمت طلا در مقایسه با دیروز حدود ۵۰هزار و سکه طرح جدید ۶۵۰هزار تومان افزایش یافته است.

این فعال بازار طلا درباره وضعیت تقاضا نیز بیان کرد: روز گذشته معاملات بازار متاثر از کاهش قیمت‌ها کند و با احتیاط انجام می‌شد اما امروز دادو‌ستد‌ها روال عادی را طی کرده است.

کشتی‌آرای گفت: همچنین امروز حباب سکه هم نسبت به روز گذشته با ۲۰۰هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۲۸۰هزار تومان رسید.

نایب رییس دوم اتحادیه طلا با تشریح قیمت‌های امروز گفت: در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران، قیمت سکه امامی به ۱۴میلیون و ۴۰۰هزار تومان رسید و سکه طرح قدیم در قیمت ۱۳میلیون و ۵۰۰هزار تومان ثابت ماند.

کشتی‌آرای در پایان افزود: همچنین قیمت نیم سکه در بازار امروز ۷میلیون و ۹۰۰هزار، ربع سکه پنج میلیون و ۱۰۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۶۰۰هزار تومان است؛ همچنین هر مثقال طلا پنج میلیون و ۸۱۰هزار و هرگرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۳۴۰هزار تومان قیمت خورد.

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین