رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به ورود شورای تامین استان به موضوع التهابات موجود در بازار، از معرفی گران‌فروشان به عنوان اخلالگر در نظم اقتصادی به دادگاه خبر داد.

به گزارش خبرافلاک به نقل از مهر محمدرضا صفی خانی  با اشاره به التهابات موجود در بازار طی روزهای گذشته، اظهار داشت: این موضوع در شورای تأمین استان مطرح و بررسی قرار داده شد.

تشدید بازرسی‌ها از سطح بازار و کنترل قیمت‌ها

وی با اشاره به موضوع تشدید بازرسی‌ها از سطح بازار و کنترل قیمت‌ها، عنوان کرد: لرستان، استان کم درآمدی است، استانی هم کم درآمد باشد فشار اقتصادی را بیشتر احساس می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به نظام تأمین، توزیع و نظارت کالا، بیان داشت: اینها باید مانند یک زنجیره در کنار هم قرار بگیرند تا مردم التهابات بازار را کمتر احساس کنند.

صفی خانی با تاکید بر ضرورت مدیریت و کنترل گران فروشی در استان، بیان داشت: سازمان حمایت از مصرف کننده، روزانه ۱۰۰ قلم کالای اساسی را رصد می‌کند.

تفاوت قیمت‌ها در مراکز فروش

وی با بیان اینکه گزارش این رصدها و بررسی‌ها نیز روز بعد از سوی این سازمان منتشر می‌شود، افزود: در مجموع قیمت‌های این ۱۰۰ قلم کالای اساسی، غیر از یک تا دو مورد در لرستان، نسبت به استان‌های همجوار بالا نیست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، بیان داشت: اما به دلیل اینکه تفاوت قیمت‌ها در یک سری از مراکز فروش استان به وجود آمده، شورای تأمین، سازمان صمت و نظارتی طرح تشدید بازرسی را از اواخر هفته گذشته در استان آغاز کرده‌ایم.

صفی خانی با اشاره به اینکه تمرکز این طرح بر روی موضوع تفاوت قیمت‌ها در مراکز فروش خواهد بود، افزود: بر اساس مصوبه شورای تأمین استان، از ظرفیت بسیج نیز در این خصوص استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به گشت‌های مشترک سازمان صمت با سایر دستگاه‌ها، بیان داشت: به عنوان مثال یک سری گشت‌های مشترک با سازمان جهاد کشاورزی برای نظارت بر وضعیت نهاده‌های دامی استان تشکیل شده است.

تشکیل ۳۶۰۰ پرونده تخلفاتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، بیان داشت: گشت‌های مشترک با تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، بهداشت و درمان، استاندارد و… را نیز داریم.

صفی خانی با تاکید بر اینکه سال گذشته ۴۶ هزار و ۶۷۵ بازرسی از سطح واحدهای صنفی استان صورت گرفته است، افزود: این عدد امسال به ۶۷ هزار و ۹۷۰ مورد افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی تعداد بازرسی‌ها طی امسال نسبت به سال گذشته، گفت: همچنین دو هزار و ۶۷۲ پرونده طی سال گذشته برای واحدهای متخلف تشکیل شده که امسال این عدد به سه هزار و ۶۹۸ مورد افزایش پیدا کرده است.

معرفی گران فروشان به عنوان اخلالگر در نظم اقتصادی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، تصریح کرد: در تشکیل پرونده برای واحدهای متخلف طی امسال نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد افزایش داشته‌ایم.

صفی خانی با تاکید بر اینکه همچنین اکیپ‌های بازرسی را امسال افزایش داده‌ایم، ادامه داد: در اولین قدم و با همکاری دادستان و تعزیرات حکومتی، یک سری از افراد که علیرغم برخورد و جریمه، به عنوان گران فروش زبان زد عام و خاص هستند را در ابتدای کار با نصب بنر تخلف جریمه و معرفی می‌کنیم و اگر تخلف‌ها ادامه پیدا کرد به عنوان اخلالگر در نظم اقتصادی به دادگاه برای برخورد جدی معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/