مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان لرستان گفت: مراکز سیار روستایی با هدف اجرای ویژه برنامه های بازی های آموزشی  با محوریت سلامت روحی و جسمی کودکان  و برنامه هایی  با موضوع اربعین حسینی برپا می شوند.

به گزارش خبرافلاک محمد جواد محمدی؛ مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان لرستان در جلسه شورای فرهنگی کانون استان لرستان با اشاره به شعار ویژه برنامه های هفته ملی کودک از ۱۲ تا ۱۷ مهرماه با عنوان آینده را باید ساخت اظهار داشت: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا ضمن اجرای تمامی برنامه‌ ها درمراکزاستان به‌ صورت مجازی، در پخش برنامه‌های کانون از مشارکت و ظرفیت سایر سازمان‌ها، وزارت‌خانه‌ها ، نهادهای دولتی و غیردولتی استان ازجمله آموزش و پرورش استفاده می شود.

وی افزود: سایت‌ها و صفحه‌های کانون در شبکه‌های اجتماعی محتوای جالب، جذاب و مورد نیاز کودکان و نوجوانان با هشتگ # بچه‌های_اربعین را تولید کرده  و فیلم‌ها و لینک‌ محتواهای مناسب منتشر و بازنشر داده می شود.

محمدی با اشاره به اجرای ویژه برنامه « هفت کودک، هفت روز، هفت انجمن» با محوریت آینده را باید ساخت عنوان کرد:اجرای مجازی هفت قصه در هفت روز درانجمن قصه گویی کانون لرستان، انتشار هفت شعر و هفت داستان در انجمن شعر، معرفی هفت سیاره منظومه شمسی در قالب فیلم و عکس و نشریه الکترونیکی درانجمن علمی و نجوم و  تهیه سرود همگانی(مجازی) با شرکت اعضای کانون سراسر استان در انجمن سرود اجرا می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان خاطرنشان کرد: هفت تئاتر با موضوع عاشورایی ومحوریت آینده را باید ساخت در انجمن نمایش اجرا می شود؛ کلیپ هایی از بهترین عکس های اعضای مراکز و انجمن عکاسی،بهترین آثار نقاشی وسفال گری اعضای مراکز با موضوع عاشورایی در فضای مجازی تهیه و انتشار می یابد.

وی ادامه داد: ضمن برپایی ایستگاه های مجازی نقاشی ، سفالگری و ادبی، قصه گویی، مسابقه من و طبیعت ، کتاب خوانی و کارت پستال سازی با عنوان جمله ای برای مدافعان سلامت و اهدای آنها به فرزندان پزشکان و پرستاران بیمارستان های استان لرستان،  در همه مراکز سراسر استان برگزار می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان با اشاره  به راه اندازی مراکز سیار روستایی برای بازی های آموزشی و با محوریت سلامت روحی و جسمی کودکان تصریح کرد: براساس هماهنگی های به عمل آمده با «شبکه امید»، ضبط و پخش یک برنامه تلویزیونی با مشارکت کانون با عنوان «کانون امید» پخش می شود.

انتهای پیام/