رئیس سازمان صمت لرستان از خروج یخچال سازی لرستان از لیست کارخانه‌های تعطیل خبر داد.
  رئیس سازمان صمت لرستان با بیان اینکه کارخانه یخچال سازی بوژان از لیست کارخانه‌های تعطیل استان خارج شده است، گفت: این کارخانه ۲۰ هزار یخچال برای سیل زدگان تولید کرد.
محمدرضا صفی خانی با بیان اینکه گاهی تهدیدها به فرصت تبدیل می‌شود، اظهار داشت: در جریان سیل پلدختر بعضی از صنایع و تولیدی‌های استان تعطیل شد اما برخی دیگر مثل یخچال سازی و صنعت مصالح ساختمانی رونق گرفت.
وی افزود: بعد از وقوع سیل در لرستان به استاندار پیشنهاد دادیم برای تأمین یخچال سیل زدگان از ظرفیت کارخانه یخچال سازی بوژان استفاده شود در حالی که همان زمان شرکت‌های بزرگی در سطح کشور تقاضا داشتند که این تولیدات را انجام دهند اما با پیگیری‌ها و مکاتباتی که داشتیم خوشبختانه قرارداد به یخچال سازی رسید.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: تاکنون یخچال سازی بوژان تعهدات خود را در تولید ۲۰ هزار دستگاه یخچال انجام داده است که اگر این قراردادها ادامه داشته باشد به طور کامل از حالت رکود خارج می‌شود کما اینکه در حال حاضر هم از لیست کارخانه‌های تعطیل استان خارج شده است.
صفی خانی با بیان‌ اینکه یکی از ظرفیت‌های کم نظیر لرستان وجود «تنوع صنعت» در استان است، تصریح کرد: در شورای برنامه ریزی مصوب کردیم دستگاه‌های اجرایی استان چه در پروژه‌های عمرانی و چه در خریدهای جاری باید اولویت آن‌ها خرید محصولات استان باشد چون کیفیت تولیدات لرستان کمتر از محصولات سایر استان‌ها نیست و کاملاٌ استاندارد است.
  • منبع خبر : وارک نیوز