مدیر جهاد کشاورزی خرم‌آباگفت: ۱۶۰ هکتار زعفران کشت شده در خرم‌آباد داریم و از اوایل آبان‌ماه زمان برداشت زعفران شروع می شود.

به گزارش خبرافلاک مراد بیرانوند با اشاره به سطح زیر کشت گیاهان دارویی در خرم آباد، اظهار کرد: بیش از ۳۰۰ هکتار گیاه دارویی در خرم آباد کشت شده که حدود ۵۰ هکتار از این مزارع، گیاه دارویی به لیمو است.

او افزود: هر هکتار به لیمو از زمان کاشت تا برداشت به مدت ۹ ماه بیش از ۲۰ شغل با در آمد مناسب ایجاد می‌کند.

مدیرجهاد کشاورزی خرم‌آبادگفت: کاشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی برای زنان و دختران دارای توان کار و اوقات فراغت آسان بوده و به راحتی می‌توانند از این راه کسب در آمد کنند.

بیرانوند ادامه داد: افرادی که دارای زمین مناسب باشند مورد حمایت آموزشی، تامین نهاده نهال، تسهیلات و خرید تضمینی قرار خواهند گرفت.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه ۱۶۰ هکتار زعفران کشت شده در خرم‌آباد داریم، عنوان کرد: از اوایل آبان‌ماه زمان برداشت زعفران شروع و کلیه تشکل‌های تسهیل‌گر می‌توانند نیرو‌های تحت پوشش خود را با هماهنگی جهاد کشاورزی آموزش داده و به مدت حداقل دو ماه در عملیات برداشت و پاک کردن محصول زعفران فعالیت داشته باشند.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان خرم‌آبادگفت: مشکل بیمه عمر کلیه اعضای تشکل‌های تسهیل‌گری از طریق نظام صنفی کشاورزی خرم آباد با پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه سالانه قابل پیگیری است و تشکل‌های تسهیل گری می‌توانند با هماهنگی لازم در این راستا اقدام کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران