شرکت رایا کشاورز زاگرس با حمایت بسیج خرم آباد زمینه اشتغال بانوانِ مناطق کم برخوردار را فراهم کرد.

به گزارش خبرافلاک یکی از عوامل مهم در ایجاد،ارتقا،پیش رفت و ماندگاری شرکت ها و کارگاه های تولید داخلی حمایت های مادی و معنوی نهادهای ذی ربط و مسئولین و متولیان این امر است. چراکه راه اندازی کارگاه ها با ظرفیت داخلی علاوه بر جهش تولید زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم می کند ،اشتغالی که می تواند در کاهش چشمگیر آسیب های اجتماعی نقشی اساسی داشته باشد.

شرکت رایا کشاورز زاگرس خرم آباد به همت دو جوان کارآفرین لرستانی با کشت ، پرورش و تولید بیش از  ۳۴ نوع گیاه دارویی از سال ۹۷ آغاز به کار کرده است بطوریکه تاکنون متخصصان و فارغ التصیلان بسیاری از رشته تحصیلی کشاورزی و دیگر جوانان جویای کار در این راستا مشغول به کار شدند.

کاشت،داشت ،برداشت ، برگ چینی و بسته بندی گیاهان بخشی از امورات شرکت رایا کشاورزاست که نیازمند چندین مکان بزرگ و نیروی کار است از همین رو سپاه ناحیه خرم آباد با داشتن ظرفیت سوله های ورزشی که باوجود کرونا در حال حاضر تعطیل بوده ، برای حمایت از جوانان کارآفرین اقدام کرده است.

سرهنگ پاسدار ماشااله بازگیر؛فرمانده سپاه خرم آباد در گفت و گو با خبرافلاک با اشاره به نقش مهم کارآفرینان در مسیر جهش تولید اظهار داشت:کارگاه ها و شرکت های تولیدی از جانب مسئولین و هم چنین مردم کشور نیازمند حمایت هستند ، پشتیبانی ها از تولید داخلی زمینه رشد و صادرات بسیاری از محصولات شرکت ها را فراهم می کند.

وی افزود: باتوجه به بیماری کرونا ، سوله ورزشی کوی امام رضا (ع) با فضایی بزرگ در اختیار شرکت رایا کشاورز قرار گرفته  است و تاکنون با شناسایی بسیج و دفتر تسهیل گری محله اسد آبادی بیش از ۴۰ زن بد سرپرست وبی سرپرست در این مکان ، با رعایت فاصله اجتماعی و اجرای پروتکل های بهداشتی مشغول به کار هستند.

سرهنگ بازگیر با اشاره به برنامه ریزی برای اختصاص دادن دیگر سوله های ورزشی به شرکت با اولویت اشتغال مردم همان محلات عنوان کرد: دو کارآفرین لرستانی با راه اندازی این کارگاه ها و پر کردن اوقات فراغت و کسب درآمد مناسب برای خانواده های مناطق کم برخوردار خدمتی ارزنده به مردم شهر خود ارائه دادند.

به گزارش خبرافلاک از ۳۰۰ هکتار گیاه دارویی کشت شده در خرم آباد حدود ۵۰ هکتار گیاه دارویی به لیمو است ، هر هکتار به لیمو از زمان کاشت تا برداشت به مدت ۹ ماه بیش از ۲۰ شغل با در آمد مناسب ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/