با 175 رأی موافق، 80 رأی مخالف، 9 رأی ممتنع از مجموع 264 نماینده حاضر در صحن، با تصدی علیرضا رزم حسینی در وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت شد.
به گزارش خبرافلاک در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۸ مهرماه) که برای بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، نمایندگان مجلس با ۱۷۵ رأی موافق، ۸۰ رأی مخالف، ۹ رأی ممتنع، با تصدی علیرضا رزم حسینی در وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کردند.
علیرضا رزم‌حسینی متولد ۱۳۴۰ در کرمان است. او استاندار خراسان رضوی در دولت دوازدهم بود، وی در روز چهارشنبه ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۷ با حکم وزیر کشور در مشهد به‌عنوان استاندار خراسان رضوی منصوب شد. او همچنین استاندار استان کرمان در دولت یازدهم و سال ابتدایی دولت دوازدهم بوده است. وی تحصیل‌کرده کارشناسی علوم اقتصادی و بازرگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان است.

مخالفت ویس کرمی با وزیر صمت
بکی از مخالفان علیرضا رزم حسینی جهت تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهرداد ویس کرمی» نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس یازدهم بود.
 ویس کرمی در مخالفت با رزم حسینی گفت: وزیر کسی است که بار را به دوش می‌کشد، باری که در حال حاضر باید به دوش بکشید، سنگین است و دل‌بستگی به برجام و وعده‌های پوچ نیز به آن اضافه شده است.
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عزم جدی برای اینکه صنعت لرستان را از خاک بردارید، وجود ندارد، مردم لرستان می‌گویند صنعت ما را به دهه ۵۰ بازگردانید. این وضعیت را همفکران شما در دوران اصلاحات و سازندگی به وجود آوردند؛ چرا باید استانی که ۴ درصد سنگ‌های تزئینی دنیا در آن وجود دارد، برنامه‌ای نداشته باشد؟
وی با اشاره به اینکه قلعه گنج به بنیاد مستضعفان تعلق دارد، افزود: تحصیلات شما در حد لیسانس است و برازنده کشوری را این حجم از افراد تحصیل‌کرده نیست که ناخدایی را به کسی بسپارد که به علم روز و پژوهش تسلط ندارد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه آیا دل‌بستگی شما به بخش خصوصی و فعالیت شما در واردات خودروهای سنگین به شما اجازه داوری در میان منافع مردم مظلوم ایران و غول‌های واردکننده را می‌دهد؟ تصریح کرد: گویا قصد دارید با مدیران فعلی کار کنید، با این وضعیت باید فاتحه صنعت لرستان را بخوانیم.
ویس کرمی با تاکید بر اینکه برنامه شما را در حد برنامه کسی که در حیطه صنعت استخوان خرد کرده باشد، نمی‌دانم و در اشراف شما نسبت به جزئیات آن تردید دارم، بیان کرد: عدم تجربه کاری شما در حیطه کار دولتی ما را نسبت به کشیده شدن امکانات کشور به نقاطی خاص نگران می‌کند.
وی با بیان اینکه گمان می‌کنم این مجلس به شما رأی اعتماد می‌دهد، اما بدانید ایران به چند استان خلاصه نمی‌شود، گفت: مردم لرستان حق زیادی به گردن شما دارند و خواستار تحول اساسی در مدیریت استان هستند، در غیر این صورت به آن‌ها ظلم کرده‌اید.
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه گفته می‌شود وزیر پیشنهادی در دور زدن تحریم‌ها نقش داشته، اما ماهیت دور زدن تحریم‌ها به‌گونه‌ای است که این کار قابل‌اثبات یا انکار نیست، عنوان کرد: توضیح دهید آیا صحت دارد دختر شما شهروند کانادا و در برخی از شرکت‌های اقماری به‌عنوان هیات مدیره دارای سمت است؟
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه اگر مجلس به شما رأی اعتماد دهد، از باب رعایت مصلحت است، ادامه داد: مجلس یازدهم دغدغه حل مشکل صنعت، معیشت، بازار و خصوصاً بازار خودرو را دارد. غیبت رئیس‌جمهور را نیز حمل بر شرمندگی از مردم و نمایندگان می‌کنم و خرده‌ای به وی نمی‌گیریم، هرچند خلاف قانون اساسی عمل کرده است و در خصوص شما به دیده عدل و انصاف عمل می‌کنیم.
وی با تأکید بر اینکه مجلس یازدهم بر سر یک خودروی معمولی ایرانی که به دلیل بی‌تدبیری دولت به یک رویا تبدیل شده، با هیچ‌کس ازجمله خودروسازان معامله نمی‌کند، عنوان کرد: کسانی که مجلس را به کوتاه آمدن در برابر شرکت‌های خودروساز متهم می‌کنند، این مجلس را نشناخته‌اند و دشمنان انقلاب آرزوی ناکامی آن را به گور می‌برند.
ویس کرمی گفت: خون مقدس حاج قاسم که به وسعت جهان هستی رنگین است را در این امور جزئی هزینه نکنید و برای اثبات یا رد خودتان به چنین خونی متوسل نشوید که خون شهید لغزنده است و زمین می‌خورید.
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آیا صحت دارد مجوز اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری دارید؟
*شایان ذکر است اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سید محمود علوی وزیر اطلاعات، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در جلسه بررسی صلاحیت علیرضا رزم حسینی حضور داشتند که در پایان نمایندگان مردم در خانه ملت، به علیرضا رزم حسینی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت رأی اعتماد دادند.
 
* طبق آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور یک ساعت فرصت دارد که در جلسه علنی مجلس حضور یابد و از وزیر پیشنهادی خود دفاع کند که رئیس جمهور در این جلسه حضور نیافت.
  • منبع خبر : یافته