دانش آموزان لرستانی با اهدا نوشت افزار به همکلاسی های کم برخوردار خود، احسان و نیکی را در ادامه راه شهدا و دفاع مقدس مشق کردند.

به گزارش خبرافلاک معلمشان گفت بچه ها مثل رزمندگان در یک ردیف و در صفی مرتب پشت سرهم  قرار بگیرید می خواهیم به قدمگاه شهدا برویم ، شهیدانی که بسیاری از آن ها مثل شما دانش آموز بودند و برای دفاع از کشور مان به جبهه ها رفتند تا امروز راحت در سنگر علم و دانش تحصیل کنیم.

درس امروزمان در کلاسی مزین به نام شهدای پادگان امام حسین (ع) ، مشق احسان و نیکی در ادامه راه شهیدان دفاع مقدس است؛ بعد از جنگ تحمیلی کشور ما با حوادث زیادی روبه رو شد که یکی از آن ها امروز بیماری کرونا است و برای مقابله با این بیماری و مضرات و آسیب های حاصل از آن همه با هم ایستاده ایم  امروز در مکانی که محل عبور و عروج رزمندگان و شهدایمان بوده است  بسته هایی آماده کردیم و بسیاری از شما در تهیه این وسایل نقش داشتید ، تا با همکلاسیتان ایثار و فداکاری و احسان و نیکی را مشق کنید و در دفتر و کتابهایتان برای آیندگان ثبت شود که  دانش آموزان خرم آباد هم در بحبوحه نبرد کرونا همچون شهید فهمیده های دوران دفاع مقدس با نوع دوستی درخشیدید.

سردار توکلی؛ جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در پویش سراسری اهدا نوشت افزار به دانش آموزان مناطق کم برخوردار  ضمن تبریک و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ۴۰ سال ایستادگی ملت ایران مقابل نظام سلطه اظهار داشت: خداوند را بواسطه داشتن مردمی سخاوتمند و خیر که از ابتدای بیماری کرونا سخاوتمندانه در نهضت کمک مومنانه حضور داشتند شاکر هستیم.

وی با اشاره به سربلندی مردم لرستان در اجرای چندمین مرحله کمک مومنانه در استان افزود: دو گام بلند کمک مومنانه را با اهدا ده ها هزار بسته معیشتی پشت سر گذاشتیم و امروز مفتخریم با همکاری تمامی نهادها بسته های لوازم التحریر را بین دانش آموزان کم برخوردار توزیع کنیم و از تمامی برگزار کنندگان و زحمت کشان برپایی این رزمایش تقدیر و تشکر می کنیم.

نخعی ؛ مدیر کل اموزش و پرورش استان لرستان اظهار داشت شک نیست روح مطهر شهیدان دفاع مقدس در این روز حاضر و ناظر جلوه زیبای این رزمایش است.

وی با اشاره به عنایت رهبری به پویش کمک مومنانه افزود: این کمک مومنانه ها و مشق احسان ها امری در مسیر شهدا،فداکاری ها و ایثارگری هاست و امیدوارم این کار ارزشمند بستری برای اشاعه فرهنگ ارزشمند اهل بیت(ع) و دفاع مقدس در جامعه مان باشد.

در پایان این مراسم ضمن قرائت میثاق نامه دانش آموزی با شهدا و مکتب شهید سلیمانی توسط خانم فولادوند از دانش آموزان نخبه و فعال در امورات جهادی تقدیر و تشکر شد.

انتهای پیام/