جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه لرستان گفت: متقاضیان کشت گیاهان دارویی و آبزی پروری در منطقه تخت چان پلدختر تسهیلات دریافت می کنند.

به گزارش خبرافلاک سردار عباس علیشاهی  اظهار داشت: رسیدگی به مناطق محروم ماموریت سپاه است که در دهستان های استان با ضریب ۷ و۸ طی سه سال پیش کارهای عمرانی خوبی انجام شده است.

وی در ابتدا محرومیت زدایی پنج دهستان برعهده قرارگاه بود که در وهله اول دهستان میانکوه غربی به جمع دهستان ها اضافه شد؛ در زمان سیلاب نیز دو دهستان پلدختر و معمولان اضافه شد وجمع دهستان ها به ۹دهستان رسید که ستاد راهبردی رسیدگی به مناطق محروم توجه مدیران در قالب کارگروه های مختلف فعال شد و سپاه در این مقطع به کمک دولت آمد.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه لرستان عنوان کرد: اداراتی همچون برق، امور آب، امور عشایری و راهداری برای توسعه تخت چان کمک دادند و در کنار دولت از کمک خیرین استفاده کردیم.

وی گفت: در این راستا تعداد ۲۲ مدرسه، هفت مسجد و هفت خانه عالم ساخته شد؛ همچنین ۱۰خانه عالم تعمیر شد و ۱۸روحانی در دهستان ها مستقر شد.

سردار علیشاهی خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس، چهار طرح محرومیت زدایی افتتاح شد؛ در زمینه اشتغال برنامه داریم به طوری که هر کسی از اهالی منطقه تخت چان زمین دارد می تواند با دریافت تسهیلات تولید گیاهان دارویی و شیلات را انجام دهد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیرافلاک