رزمندگان لرستانی در آموزش غواصان برای حضور در عملیات های آبی خاکی نقشی اساسی و مهم داشتند.

رضا نظری ؛ از رزمندگان دفاع مقدس در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: سال ۶۲ و در سن ۱۷ سالگی ، به عنوان بسیجی به مناطق جنگی ، اعزام شدم و تا پایان جنگ ، در مناطق جنگی حضور داشتم‌؛از همان ابتدا در تیپ امام حسن  علیه السلام، مراحل آموزشی را طی ‌کردم و بعد از آن  مشغول تربیت مربی غواصی در سپاه شدم.

وی افزود: آموزش غواصی را شروع کرده و تمام عملیات های آبی خاکی ، توسط یگان سفینه النجاه ، آموزش داده شدند و آنچه حائز  اهمیت است،  رزمندگانی که در عملیات های والفجر ۴ ، والفجر ۶ ، والفجر ۸ ، کربلای ۴ و کربلای ۵ حضور داشتند ، کسانی بودند که مستقیم یا غیرمستقیم ، در یگان ما آموزش غواصی دیده بودند و موفقیت های چشمگیری هم داشتند.

جانباز دفاع مقدس عنوان کرد : در عملیات والفجر ۸ ، یکی از کم نظیر ترین یگان هایی که خط شکن بودند و ” فاو ” را فتح کردند ، کسانی بودند که توسط رزمندگان لرستان ، آموزش غواصی دیده بودند و با موفقیت عمل کردند.

وی خاطرنشان کرد:  در والفجر ۸ ، رزمندگانی جان برکف و عاشق شهادت،  حضور داشتند و به شهادت رسیدند ، انفجار پل فاو از پیشروی عراقی ها جلوگیری کرد و همانجا ، با اصابت مستقیم گلوله به کتفم ، مجروح شدم.

نظری بیان کرد : بعد از مجروحیت،  به بیمارستان شهید بقایی اهواز ، منتقل شدم و بعد از یک هفته بستری ، به منزل نرفتم و دوباره بر اسا حس تکلیف به مناطق عملیاتی و از جمله جزیره مجنون ، به رزمندگان پیوستم ؛ آن زمان ، جوانان ، عاشقانه و با خلوص نیت ، به نبرد حق علیه باطل می رفتند و به فکر استراحت و آمدن به پشت جبهه نبودند و آنچه ، برایمان لذت بخش بود ، انجام دادن عملیات های موفقیت آمیز بود.

وی یادآور شد : انسان های بزرگی تربیت شده ی دوران دفاع مقدس هستند و من خودم شخصا،  مسئول آموزش غواصی،  در مناطق جنگی بوده ام ، با چشم خود ، شاهد رشادت های رزمندگان بوده ام  ضرورت دارد که به دلاوری های غواصان بیشتر پرداخته شود.

به گزارش خبرافلاک نظری؛ رزمنده دفاع مقدس  بعد از جنگ تحمیلی ، از سپاه ، به نیروی انتظامی منتقل شده و در بخش های مختلف معاونت حقوقی نیروی انتظامی لرستان ، رییس بازرسی نیروی انتظامی لرستان و معاونت حقوقی نیروی انتظامی کردستان ، مشغول خدمت می شود وی هم چنین سابقه خدمت در رییس پلیسی مبارزه با مواد مخدر و دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم را در پرونده خود دارد. وی با ۲۲ سال خدمت به بواسطه مجروحیت سر ، سال ۸۷از طریق کمیسیون پزشکی ، بازنشست و از سال ۸۸ تا کنون ، وکیل و عضو کانون وکالت تهران است.

انتهای پیام/

فاطمه شاه کرمی