سردار توکلی ؛جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در مراسم تجلیل از از بانوان پیشکسوت حوزه دفاع مقدس و دختران نخبه انقلابی گفت: تندیس همسر شهید سید نورخدا موسوی به عنوان زن فداکار لرستانی در عرصه دفاع از انقلاب و اسلام ساخته شود تا بتوانیم الگو و اسطوره را برای نسل های آینده معرفی کنیم .

به گزارش خبرافلاک در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس ، طی مراسمی و در ارتباط ویدئو کنفرانسی و سامانه تصویری بسیج خواهران شهرستان های استان با جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان و مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان از بانوان پیشکسوت حوزه دفاع مقدس و دختران جوان نخبه انقلابی در عرصه های مختلف فرهنگی ،اجتماعی و جهادی در لرستان تجلیل بعمل آمد.

سردار توکلی ؛ جانشین  فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در مراسم تجلیل از بانوان پیشکسوت دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس ما در امتداد عاشورا و محرم حسینی بوده است اگر ۱۴۰۰ سال از حادثه بزرگ کربلا می گذرد و نتوانستیم در رکاب حسین بجنگیم، خدا را شاکریم که تولد ما و مقطع زمانی حیات ما طوری رقم خورد که در رکاب امام خمینی(ره) باشیم و دفاع مقدس را تجربه کنیم .

وی با اشاره به بخشی از بیانات رهبری پیرامون تلاش مغرضانه برخی برای تحریف دفاع مقدس افزود:این هفته فرصتی است برای بیان واقعیت ها و حقایق جنگ ، تشریح نقش اقشار مختلف مردم و مدیریت و فرماندهی امام (ره)،بیان مظلومیت و تنهایی که ما داشتیم، طلبه، پزشک، دانشجو ،معلم، کشاورز نیروی مسلح همه در کنار هم قرار گرفته و دریک سنگر روبه روی دشمن می جنگیدند و این ها همه از هنر امام بود.

توکلی عنوان کرد:جنگ ۸ ساله با مشارکت مردم روز به روز پیش می رفت و بعد از عزل بنی صدر با مدیریت و فرماندهی امام و بکارگیری افراد متخصص و استفاده از نظرات این ها ۴ عملیات بزرگ طراحی شد که با پیروزی رزمندگان رقم خورد و سرنوشت جنگ تغییر کرد.

وی با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: خواهران ما حضرت خدیجه، ام البنین ،فاطمه زهرا و زینب کبری را الگو ی خود قرار دادند؛ هیچ صبری بالاتر از صبر زینب کبری نیست اگر مخابره پیام زینب سلام الله علیها نبود امروز شاهد شکوه اربعین و این همه انسان ازاده نبودیم؛ خواهران ما در دفاع مقدس به تاسی از زینب سلام الله علیها در کنار شوهران و مردان خود قرار گرفتند و نقش آفرینی کردند و نیمی از بار جنگ را زنان و خواهران انقلابی ما به دوش کشیدند.

توکلی با اشاره به صبر و مقاومت و مدیریت بانوان ایرانی در نگهداری از همسران و فرزندان جانباز تصریح کرد: بانوان ما در آن شرایط خاص با شجاعت و استقامت برای دفاع از شهر و دیار خود اسلحه به دست گرفتند و امروز بر اساس امار بیش از ۶ هزار خواهر شهید در ایران داریم که بیش از ۵۰۰ شهیده متعلق به استان لرستان است.

وی با بیان این که بسیاری دختران جوان ارثیه، جهیزیه، حلقه های طلا و جواهر خود را بدون این که کسی متوجه بشود در اختیار ستادهای پشتیبانی جنگ قرار می دادند بیان کرد: خواهران ما همپای مردان مسئولیت های سخت را به عهده می گرفتند بسیج خواهران زحمات زیادی کشیدند و امروز در همه شهرستان ها گردان های کوثر خواهر را با توان بالا داریم.

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: در این عمر ۴۰ ساله انقلاب سنگر و نوع خدمات تغییر کرده و همچنان خدمات ادامه دارد در دفاع مقدس خیلی از شهرهای ما بمباران شد و مهاجران و آوارگانی از استان های اطراف به استان ما آمدند اما زنان این مرز و بوم به خوبی میزبان آن ها بودند.

توکلی با یادآوری نقش بانوان ایثار و مقاومت  همچون ناهید فاتحی ،فرنگیس حیدرپور گفت: تندیس همسر شهید سید نورخدا موسوی به عنوان زن فداکار لرستانی در عرصه دفاع از انقلاب و اسلام ساخته شود تا بتوانیم الگو و اسطوره را برای نسل های آینده معرفی کنیم .

وی اذعان داشت: امروز همه ما خصوصا بانوان وظیفه داریم برای ترویج عفاف و حجاب و تربیت فرزندان انقلابی و متعهد تلاش کنیم ؛ان شاالله در ادامه هم جوانان ،مردان و زنان با غیرت در گام دوم انقلاب مسیر نورانی را با قدرت ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/