سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و عشایری بیان این که  لرستان در ورزش روستایی و عشایری ، پیشتاز است  گفت : در لرستان،  ۷۵ بازی گروهی از جمله ، اسب سواری ، گوی بازی و... شناسایی شده است که باید با استاندارد سازی این ورزش ها  ،  در فهرست میراث ناملموس ورزش کشور ثبت شوند.

به گزارش   خبرافلاک  مجمع انتخاباتی هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی لرستان ، با حضور سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و عشایری در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

عباس علی اکبری؛ با اشاره به عملکرد خوب هیات ورزش روستایی اظهار داشت : در جریان سیل سال گذشته  این هیات از اولین هیات هایی بود که به کمک سیل زدگان شتافت و این نشان از فعالیت و تاثیرگذاری خوب آن است.

وی افزود : جمعیت روستایی لرستان زیاد است و ایجاد رضایت و عدالت اجتماعی تلاش همه مدیران در حوزه ی ورزش روستایی برای این قشر مولد را می طلبد و باید تلاش بیشتری در حوزه ی این ورزش صورت گیرد.

اکبری با بیان این که  لرستان در ورزش روستایی و عشایری ، پیشتاز است ، عنوان کرد : در لرستان،  ۷۵ بازی گروهی از جمله ، اسب سواری ، گوی بازی و… شناسایی شده است که باید با استاندارد سازی این ورزش ها  ،  در فهرست میراث ناملموس ورزش کشور ثبت شوند.

سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و عشایری با اشاره به برگزاری جشنواره گلونی خاطرنشان کرد: راه اندازی ۳۰ خانه روستایی ، نیز کار ارزشمندی است که به ایجاد محلی برای گذراندن اوقات فراغت جوانان و ایجاد نشاط در روستاها کمک می کند.

سید علی کریمی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز با بیان اینکه لرستان ، ظرفیت های خوبی در ورزش و مخصوصا ورزش روستایی دارد اظهار داشت:  باید تلاش کنیم که با پای کار آوردن مردم روستایی ، اوقات فراغت خوبی برای آنها فراهم کنیم و با برنامه ریزی مناسب ، در راستای تحقق اهداف ، حرکت کنیم.

وی افزود : در چندسال گذشته ، طرح ها و برنامه های خوبی در حوزه ورزش روستایی و عشایری اجرا شده است و برنامه ها در شهرستان ها نیز،  نمود خوبی داشته است و تاثیرگذاری مطلوبی در جامعه روستایی و عشایری داشته است.

در پایان ، علیرضا خاوری چگنی،  با کسب ۱۴ رای از ۱۴ رای ماخوذه ، به عنوان رییس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان،  انتخاب شد.

انتهای پیام/