کریمیان، معاون بهزیستی لرستان گفت: شهریه مهدکودک‌ها در لرستان 31 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش خبرافلاک به نقل از سفیرافلاک سلمان کریمیان اظهار داشت: براساس مصوبه بهزیستی کشور ۳۱ درصد شهریه مهدکودکها نسبت به سال قبل افزایش یافته که در استان لرستان نیز این میزان افزایش اعمال می شود.

وی افزود: با توجه به شرایط شیوع کرونا، مهدهای کودک با شرایط خاصی فعالیت دارند و همه پروتکل های بهداشتی در مهدهای کودک اجرا می شود و تعداد کودکان در مهدها با توجه به شرایط کرونا در همان منطقه است.

معاون بهزیستی لرستان تصریح کرد: از ۲۳ تیرماه بازگشایی مهدهای کودک آغاز شد ولی در استان استقبالی برای مهدهای کودک صورت نگرفته و درصد کمی از مهدهای کودک با تعدادی از کودکان فعال هستند.

کریمیان با اشاره به تسهیلات کرونا گفت: تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان برای مهدهای کودک که از کرونا متضرر شده بود در نظر گرفته شد که تعدادی از مهدها که شرایط لازم را داشتند این تسهیلات را دریافت کردند.

وی با اشاره به واگذاری مهدهای کودک به آموزش و پرورش بیان کرد: قرار شد که آموزش و پرورش متولی مهدهای کودک شود و بحث واگذاری مهدها به آموزش و پرورش مطرح است که هنوز تعیین تکلیف نشده است.

معاون بهزیستی لرستان با اشاره به افزایش شهریه مهدهای کودک افزود: در استان لرستان بیش از ۳۰۰ مهدکودک وجود دارد که با توجه به سن کودکان برنامه های آموزشی برای آنها در نظر گرفته می شود.

انتهای پیام/