ثمینی، معاون استاندار لرستان گفت: با توجه به این که بخشی از آموزش ها در فضای مجازی است، ورود خیرین و توسعه آموزش و پرورش در بستر فضای مجازی ضروری است.

به گزارش خبرافلاک به نقل از سفیرافلاک ، محمود ثمینی عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموزان مناطق محروم اظهار داشت: مراقبین سلامت، مدیران مدارس و همه مردم باید به موضوع سلامت دانش آموزان اهمیت دهند تا عملی متناقض با پروتکل های بهداشتی در زمینه بازگشایی مدارس انجام نشود.

وی افزود: طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، آموزش و پرورش به عنوان مجری امر آموزش و متولی تربیت باید در راستای تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با بیماری کرونا عمل کرده و هر آموزشگاهی که پروتکل های بهداشتی را نقض کند باید سریعا تعطیل شود.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: طبق قانون اساسی باید زمینه آموزش رایگان برای عموم مردم تا پایان تحصیلات متوسطه فراهم شود و باید تلاش کنیم که در استان لرستان به هر دلیلی دانش آموز بازمانده از تحصیل نداشته باشیم.

وی گفت: در جلسات مختلف تاکید شده که باید مبادی بازماندن دانش‌آموزان از تحصیل را مسدود کرد و نباید بی سوادی در جامعه وجود داشته باشد.

ثمینی بیان کرد: اگر اعتبارات مربوط به سوادآموزی در جهت انسداد مبادی بی سوادی هزینه شود نیاز نیست که بعد از مدتی با هزینه‌های بیشتری اقدامی در جهت سواد آموزی صورت گیرد.

وی افزود: امروز به خاطر شرایط بیماری کرونا آموزش به سمت مجازی سوق داده شده و لازم است آمادگی کافی در این راستا انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: نباید آموزش تعطیل شود و تهیه زیرساخت‌های لازم مثل فیبر نوری مودم رایگان و مخابرات از جمله اقدامات دولت بوده که لازم است با همکاری آموزش و پرورش و دستگاه‌های اجرایی مشکلات احتمالی در زمینه آموزش مجازی حل شود.

وی اظهار داشت: بخش غیر دولتی و مدارس غیرانتفاعی با ظرفیت خوبی که دارند کمک حال دولت محسوب می شوند.

ثمینی بر ضرورت ورود خیرین به موضوع تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای آموزش در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: درخواست ما از مجموعه خیرین بزرگوار این است که در زمینه تهیه تجهیزات الکترونیک مانند تبلت و گوشی هوشمند به میدان آمده تا دانش‌آموزان کم بضاعت و ساکنان مناطق محروم بتوانند از آموزش‌های لازم بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/